Відповідно до плану роботи Луганського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти 14 березня 2017 року відбувся обласний науково-практичний семінар «Шкільна бібліотека – інформаційно-інтелектуальний центр навчального закладу» для шкільних бібліотекарів.
Завідувач кафедри управління освітою Луганського ОІППО Ганна Савонова наголосила на важливості діяльності шкільної бібліотеки в навчально-виховному процесі, окреслила проблеми з якими сьогодні стикається кожен бібліотекар, звернула увагу на переваги та недоліки в роботі шкільної бібліотеки.
Шкільні бібліотекарі поділились своїм досвідом, творчими наробками, досягненнями.
Бібліотекар Лисичанського багатопрофільного ліцею Євгенія Рибіна переконала, що співпраця, співдружність та співтворчість у роботі бібліотекаря та вчителя забезпечує ефективність та креативність навчально-виховного процесу.
Бібліотекар Кремінської школи-гімназії Олена Борщова поділилась сучасними методами та формами роботи інформаційно-бібліотечного центру: ай-стопер, промоакція, буктрейлер, буккросинг, книговорот, позитиватор, лібмоб, ток-тайм, пеленг, сторітелінг.
Роботу бібліотеки Верхньопокровської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Старобільської районної ради репрезентувала Тетяна Хмара. Вона розповіла про те, як спільними зусиллями педагогів та учнів бібліотека сільської школи стала осередком національно-патріотичного виховання.
Бібліотекар середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 8 м. Сєвєродонецьк Тетяна Поливана зазначила, що у своїй роботі багато уваги приділяє активізації пізнавальної діяльності учнів засобами інтелектуальної гри, а також познайомила присутніх з інтелектуальною вікториною «За сьома печатками», присвяченою життю і творчості видатного діяча В. Даля.
Під час практичної частини семінару учасники познайомились з такою формою роботи, як «жива бібліотека» (учні Рубіжанської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 2).
На останньому етапі роботи семінару Олена Борщова показала учасникам, як створити та вести сайт шкільної бібліотеки.