19 лютого 2018 року за підтримки Міжнародної благодійної організації «СОС Дитячі містечка Україна» відбувся семінар «Реалізація Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей в Луганській області». До складу членів робочої групи з реформування системи інституційного догляду та виховання дітей в Луганській області залучена методист із інклюзивної освіти Луганського ОІППО Любов Галенко.

З серпня 2017 року в нашій країні розпочато реформу системи інституційного догляду та виховання з метою надати дітям можливість отримувати медичні, освітні та соціальні послуги за місцем проживання незалежно від стану здоров’я, а також забезпечити право дитини на проживання у сімейному оточенні. Тож основною метою заходу було обговорення стратегічних підходів та актуальних проблем у контексті деінституціалізації в Луганській області. Міністерство освіти та науки України переймається питанням деінститутизації разом із Міністерством охорони здоров’я та Мінсоцполітики. Спільно фахівці цих міністерств внесуть до системи необхідні зміни, аби вдосконалити її. Вони розширятимуть мережу надання освітніх, інклюзивних, соціальних, медичних послуг.

Присутній на заході уповноважений представника Президента України з прав дитини Микола Кулеби наголосив, що у кожній області країни необхідно розглянути та визначити основні положення відповідного регіонального плану та його впровадження.

За словами заступника голови облдержадміністрації Ольги Лішик, Луганщина має всі ресурси зробити цей перехід і впровадити заходи першого етапу Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2018-2026 роки, що була схвалена Урядом країни у минулому році.

На регіональному семінарі з реалізації Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей в Луганській області одним з пріоритетних питань стане мінімізація потрапляння дітей в інтернатні установи в умовах воєнного конфлікту і створення послуг для сімей з дітьми.