Відповідно до плану роботи Луганського ОІППО 22 листопада 2016 року на базі Рубіжанського міського методичного кабінету було проведено обласний науково-практичний семінар для завідувачів методичних кабінетів (центрів) за темою «Науково-методичний супровід формування професійних компетентностей педагогів в умовах освітніх інновацій».

Зі словами привітання до учасників семінару звернулась Л. Р. Сидоренкова, заступник міського голови м. Рубіжне, та О. В. Обаполенко, начальник управління освітою Рубіжанської міської ради.

На початку семінару О. В. Касьянова, проректор з наукової роботи Луганського ОІППО, окреслила коло питань методичної служби в період реформування системи загальної середньої освіти та наголосила на тому, що сьогодні методична служба на шляху до якісно нового способу функціонування.

За сумлінну працю та вагомий внесок у справу здійснення науково-методичного забезпечення системи освіти міста Рубіжного, професійний розвиток педагогічних працівників, ініціювання позитивних змін в освітньо-інформаційному просторі регіону, продуктивну партнерську роботу з інститутом було оголошено подяку завідувачу (Заморі Л. М.) та працівникам Рубіжанського міського методичного кабінету.

У теоретичній частині семінару завідувач ММК Л. М. Замора доповіла про діяльність методичного кабінету щодо формування професійних компетентностей педагогів. Методист ММК Л. В. Назарова репрезентувала досвід педагогів дошкільних навчальних закладів щодо використання інноваційних технологій: пісочна анімація (КДНЗ (ясла-садок) № 2 «Журавка»), розвиток математичних здібностей дітей дошкільного віку за допомогою геометричних фігур (КДНЗ (ясла-садок) комбінованого типу № 9 «Дельфін»). 

 

 Роботу із творчими групами педагогів м. Рубіжне представила методист ММК М. А. Сич. У місті працюють 18 творчих груп учителів загальноосвітніх навчальних закладів та 1 творча група вихователів дошкільних навчальних закладів. 

Із шляхами реалізації завдань методичної служби щодо втілення інформаційно-комунікаційних технологій у роботу з педагогічними кадрами ознайомив методист ММК С. М. Ласман.

Про використання в методичній роботі ментальних карт («карта розуму») як способу візуалізації мислення, використання технології Майнд меппінгу – інноваційними методами обробки та засвоєння інформації, використання їх у методичній роботі ознайомили методисти ММК А. П. Козел та І. С. Сердюкова.

У практичній частині семінару О. В. Коган, завідувач ПМПК, та І. І. Балабанова, методист ММК, провели з учасниками семінару майстер-класи за темами «Формування готовності педагогічних працівників до роботи з дітьми з особливими освітніми потребами в умовах інклюзивного навчання» та «Діяльність практичних психологів з формування емоційної компетентності педагогів».

На завершення учасники семінару відвідали Рубіжанський міський центр туризму, краєзнавства, спорту, екскурсій учнівської молоді, де О. В. Тарасенко, директор Центру, репрезентувала напрацювання щодо методичного супроводу професійної діяльності позашкільного навчального закладу, методисти центру Л. С. Левицька та О. П. Хмельницька познайомили гостей з інноваційними формами і методами роботи педагогів ПНЗ із молоддю в позанавчальний час.