13 грудня 2017 року на базі Луганського ОІППО відбувся обласний навчально-практичний семінар «Моделювання навчально-виховного процесу в контексті громадянської освіти» в рамках проекту професійного розвитку «Шляхи формування громадянських компетентностей у шкільній природничо-математичній освіті». З учасниками семінару працювали завідувач та старший викладач кафедри природничо-наукових дисциплін та методики їх викладання Луганського ОІППО, кандидат педагогічних наук Олена Буряк; старший викладач кафедри природничо-наукових дисциплін та методики їх викладання Луганського ОІППО, кандидат педагогічних наук Ольга Кечик; методист кафедри природничо-наукових дисциплін та методики їх викладання Луганського ОІППО Надія Лисенко.
Реалізація наскрізної змістової лінії «громадянська відповідальність» вимагає змін у традиційних методах роботи з учнями. Такий інноваційний підхід базується на інтеграції завдань виховання свідомого та активного громадянина в навчальні цілі кожного предмета. Це своєю чергою вимагає спільних зусиль усіх учителів, які беруть участь у навчально-виховному процесі, тісної міжпредметної взаємодії під час реалізації змісту навчання, а також змін в організації діяльності всієї школи як інституції. На передній план виходить готовність учителя реалізовувати своє право на академічну автономію в поєднанні зі зміцненням автономії школи, актуалізує потребу в допоміжних методичних матеріалах.
Заключний етап проекту передбачав моделювання та репрезентацію уроків природничо-математичного циклу з урахуванням принципів освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини. Так, учитель КЗ «Нижньотеплівська загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів Станично-Луганського району Луганської області» Ірина Власенко представила урок математики «Десятковий дріб» (5 клас). Учитель спеціалізованої середньої школи № 17 І–ІІІ ступенів з поглибленим вивченням іноземних мов м. Сєвєродонецька Луганської області Лариса Смоколіна – урок фізики «Око як оптичний прилад» (9 клас). Учитель Біловодської гімназії Ольга Болтвин репрезентувала урок математики «Піраміда» (5 клас). Учитель середньої загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 6 м. Сєвєродонецька Луганської області Світлана Лісюк – урок з основ здоров’я «Охорона природи. Червона книга України».
Зміст авторських уроків усіх учасників проекту сприяє формуванню соціальної та громадянської компетентностей на уроках природничо-математичного циклу в межах наскрізної змістової лінії «громадянська відповідальність» щодо становлення загальної культури школяра, виховання особистості, яка усвідомлює власну відповідальність перед суспільством.
На заході панувала доброзичлива та комфортна атмосфера завдяки інтерактивним та рухливим вправам, вправам-криголамам («Кучер», «Вибір дороги», «Павутина життя»).
Фінальним акордом стали слова учасників заходу: «Нова школа вимагає нового вчителя. Не просто нового з новим інструментарієм, а з новим мисленням. Саме таке кардинально нове мислення надав нам цей проект. Такі заходи максимально сприяють формуванню соціальної, громадянської та загальнокультурної компетентностей учнів, підвищують рівень професійної майстерності педагогів».