Луганський обласний центр практичної психології та соціальної роботи є структурним підрозділом Луганського ОІППО. 

Напрями роботи центру:

  • науково-методичне забезпечення діяльності психологічної служби системи освіти регіону;
  • координація науково-дослідних, практичних досліджень за пріоритетними напрямами діяльності психологічної служби;
  • вивчення, узагальнення, та впровадження досягнень психологічної науки та передового досвіду;
  • розгортання єдиної інформаційної системи психологічної служби.

Науково-практична та науково-методична діяльність центру є пріоритетною та здійснюється у межах повноважень центру відповідно до цільових програм, діяльності психологічної служби системи освіти України. Вона включає впровадження досягнень психологічної науки та передового світового і вітчизняного досвіду, розробку і апробацію новітніх технологій організації та розвитку психологічної служби системи освіти регіону, технологій з методичного, дидактичного та змістовного забезпечення освіти; науково-методичну та інформаційну підтримку педагогічних працівників закладів освіти обласного підпорядкування.

Науково-дослідна діяльність центру відповідно до повноважень обласної ланки психологічної служби системи освіти передбачає: розробку шляхів та засобів підвищення ефективності системи післядипломної педагогічної освіти та діяльності працівників навчальних закладів і методичних установ, практичних психологів, соціальних педагогів; проведення соціально-психологічних досліджень за пріоритетними напрямами діяльності психологічної служби.

Науково-дослідна діяльність центру спрямована також на вирішення актуальних проблем освіти у питаннях психології, управління, освітніх технологій. Результати дослідної роботи оформляються у вигляді методичних рекомендацій, статей, збірників тощо.

Освітня та консультативна діяльність передбачає надання методичних рекомендацій районним (міським) відділам (управлінням) освіти, методичним установам системи освіти області щодо основних видів діяльності психологічної служби з оптимізації процесу управління та проблеми психологічного забезпечення й підвищення ефективності педагогічного процесу.

Просвітницька діяльність спрямована на формування громадянської свідомості щодо освіти й реалізується безпосередньо через просвітницьку та видавничу діяльність Центру як структурного підрозділу інституту, а також через взаємодію працівників Центру з іншими освітніми закладами.

Склад центру 

Байдик Віта Володимирівна – старший викладач кафедри педагогіки та психології, кандидат психологічних наук, завідувач обласного навчально-методичного центру психологічної служби системи освіти, практичний психолог, автор 26 публікацій, із яких 7 – у наукових фахових виданнях із психології, автор двох монографій, навчально-методичних посібників, автор спецкурсів  тощо.

Коло наукових інтересів: соціальна психологія та психологія соціальної роботи; дошкільна психологія; проблеми подолання наслідків професійного стресу у працівників закладів освіти; медіація як засіб вирішення конфліктів в освітньому середовищі


Пагава Оксана Володимирівна – методист Луганського обласного центру практичної психології та соціальної роботи, кандидат психологічних наук, практичний психолог, автор спецкурсу для педагогічних працівників ДНЗ та ЗНЗ «Психологія стресу: ресурси стресостійкості педагогічного працівника».

Коло наукових інтересівсоціальна психологія, психологія соціальної роботи, психологічне консультування соціально-психологічних проблем особистості, індивідуальна та групова психокорекція, психосинтез.

 

Столбун Наталія Олександрівна – методист (діяльність працівників психологічної служби системи освіти).

Коло наукових інтересів: методичний супровід діяльності фахівців соціально-психологічної служби закладів освіти з питань комплексної роботи з сім'єю, що опинилась у СЖО, та у роботі з дітьми-сиротами, та дітьми, позбавленими батьківського піклування.