Кафедра здійснює фахове вдосконалення педагогічних працівників з таких спеціальностей:

  • директори шкіл;
  • заступники директорів шкіл з навчально-виховної та виховної роботи;
  • педагоги-організатори; 
  • шкільні бібліотекарі;
  • керівники гуртків;
  • учителі, які викладають предмет «Основи здоров’я»;
  • учителі, які викладають курси духовно-морального спрямування.

Напрями роботи кафедри:

  • застосування компетентнісного підходу до професійного розвитку керівників та педагогів  освітніх закладів у вирішенні сучасних освітніх задач;
  • забезпечення безперервного професійного розвитку управлінських та педагогічних кадрів у курсовий та міжкурсовий періоди;
  • науково-методичний супровід інноваційної та дослідно-експериментальної діяльності навчальних закладів з метою підвищення якості освіти;
  • розробка змістового та організаційно-методичного забезпечення професійного розвитку керівників та педагогічних кадрів в умовах неперервної освіти;
  • упровадження сучасних інформаційно-комунікаційних технологій, які забезпечать удосконалення та підвищать ефективність підготовки керівних та педагогічних кадрів;
  • науково-методичний супровід організації та розбудови громадсько активних шкіл як інноваційної моделі розвитку освітніх систем;
  • розвиток професійної компетентності керівних та педагогічних кадрів щодо проведення роботи з патріотичного виховання дітей та учнівської молоді в умовах сучасних українських реалій.


Презентація «Про виконання кафедрою управління освітою Луганського ОІППО плану роботи на 2019 рік та завдання на 2020 рік».

Склад кафедри

 

Байдик Віта Володимирівна – завідувач кафедри управління освітою,  кандидат психологічних наук. Тренер-педагог Нової української школи, тренер національної тренерської мережі «Ла Страда – Україна». 

Автор понад 40 публікацій, зокрема статей у наукових фахових виданнях із психології та журналах, унесених до міжнародних наукометричних баз даних; автор двох монографій, 5 навчально-методичних посібників.

Коло наукових інтересів: соціальна психологія та психологія соціальної роботи; проблеми професійного здоров’я працівників закладів освіти.

Цимбал Ірина Іванівна  доцент кафедри, кандидат педагогічних наук, доцент. Має почесне звання «Заслужений працівник освіти України».

 

Касьянова Ольга Володимирівна  доцент кафедри управління освітою, кандидат педагогічних наук, доцент. Автор 40 публікацій, серед яких: 12 статей у фахових виданнях; 7 навчальних посібників для самостійної роботи слухачів курсів підвищення кваліфікації; 10 науково-методичних посібників.

Коло наукових інтересівкомпетентнісний підхід у навчальному процесі; управління інноваційними процесами в освітніх закладах; управлінська культура керівника закладу освіти; компетентнісний потенціал педагогічних технологій.

Журба Микола Анатолійович – професор кафедри управління освітою, доктор філософських наук. Головний редактор наукового журналу «Virtus». Автор понад 100 публікацій навчально-методичного та наукового характеру, серед яких: 3 монографії, 2 навчальні посібники з грифом МОН України, 28 збірників наукових праць за загальною редакцією автора, 43 фахові статті, 40 тез доповідей на науково-практичних конференціях різного рівня. 

Коло наукових інтересів: загальні проблеми сучасної філософії культури, філософської антропології та філософії освіти; онтологічні, метафізичні, аксіологічні аспекти віртуалістики та проблеми буття людини в інформаційному суспільстві.

Калько Ірина Василівна – доцент кафедри, кандидат педагогічних наук. Автор 11 навчально-методичних посібників, 3 навчальних посібників для самостійної роботи слухачів курсів підвищення кваліфікації, 64 публікацій (з них 18 надруковано у фахових виданнях, а також у періодичному виданні, який включений до наукометричної бази Scopus).

Коло наукових інтересів: формування гендерної культури сучасної молоді.

Столбун Наталія Олександрівна – методист (діяльність працівників психологічної служби системи освіти).

Коло професійних інтересів: методичний супровід діяльності фахівців соціально-психологічної служби закладів освіти з питань комплексної роботи з сім'єю, що опинилась у СЖО, у роботі з дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування.

 

Лазарєва Світлана Вікторівна – методист. Здійснює науково-методичний супровід діяльності заступників директорів з виховної роботи, педагогів-організаторів, класних керівників закладів загальної середньої освіти з питань виховання молодого покоління; надає допомогу методистам закладів позашкільної освіти щодо організації виховної роботи; опікується питаннями професійного розвитку керівників гуртків; забезпечує взаємодію кафедри управління освітою з методистами  районних (міських) методичних кабінетів (центрів) щодо питань організації виховної роботи в закладах освіти.

Коло професійних інтересів: національно-патріотичне виховання дітей і молоді.  

Проніна Олена Владиславівна – асистент кафедри, методист. Опікується питаннями викладання предметів духовно-морального спрямування; здійснює науково-методичний супровід діяльності шкільних бібліотекарів.

Коло професійних інтересів: формування в учнівської молоді морально-духовних ціннісних орієнтацій та медіакомпетентності.

 

Міняйло Вікторія Анатоліївна – методист, відповідальна за організацію та проведення моніторингу  якості освіти, технічний адміністратор регіонального вузла ІВС «Освіта».

Коло професійних інтересів: нормативно-правове забезпечення освітнього процесу закладів освіти щодо використання інформаційних технологій.

 

Савенко Любов Миколаївна – методист, учитель вищої категорії, учитель-методист, відповідальна за організацію та проведення моніторингу якості освіти в освітніх закладах області. Регіональний координатор проведення міжнародного дослідження якості освіти PISA.

Коло професійних інтересів: управлінський супровід усеукраїнського та міжнародного моніторингу якості освіти та ЗНО; отримання якісної освіти в сільській місцевості в умовах децентралізації.