Організатори проєкту: Українська Миротворча школа, Інформаційно-дослідний центр «Інтеграція та розвиток».
Координатори в Луганській області:
- відповідальна за реалізацію проєкту – Касьянова Ольга Володимирівна, заступник директора з наукової роботи Луганського ОІППО;
- дошкільна освіта – Андреєва Катерина Віталіївна, методист кафедри педагогіки та психології Луганського ОІППО;
- початкова освіта – Чернишова Яна Олександрівна, методист кафедри педагогіки та психології Луганського ОІППО;
- середня освіта – Лазарєва Світлана Вікторівна, методист кафедри управління освітою Луганського ОІППО.
Загальна інформація
Мета проєкту: адаптація, апробація та впровадження інтегрованого курсу виховної спрямованості «Культура добросусідства» в роботу навчальних закладів Луганської області, з метою міжкультурної та гуманітарної освіти, виховання толерантного ставлення дорослих, дітей, учнівської молоді до представників інших національностей та культур, оновлення виховних систем у навчальних закладах.
Форми впровадження:
- Творча група педпрацівників навчальних закладів та адаптація робочих зошитів для учнів ЗНЗ до особливостей регіону.
Програма курсу «Культура добросусідства»для 1 класу ЗНЗ Луганської області «Я, моя сім’я, мої сусіди». - Тренінги, науково-практичні семінари для педагогів з питань особливостей та методики викладання курсу «Культура добросусідства».
- Презентація курсу «Культура добросусідства» серед керівників та педпрацівників навчальних закладів області.
Регіони впровадження: Закарпатська, Київська, Львівська, Луганська, Одеська, Харківська, Херсонська, Чернівецька область, а також м. Київ.
Цільова група проєкту: керівники, вихователі ДНЗ та педагоги ЗНЗ (початкова, основна і старша школа). Перелік навчальних закладів Луганської області для впровадження курсу «Культура добросусідства».
Термін реалізації: жовтень 2015–2020 рр.
Реалізація проєкту: наказ Департаменту освіти і науки Луганської ОДА №134с від 22.04 2016 р. «Про впровадження курсу «Культура добросусідства в навчальних закладах Луганської області».
Узагальнені результати для освітнього сектору Луганської області:
- Підготовлені вихователі (140) та вчителі (180) для 18 дошкільних і 16 загальноосвітніх навчальних закладів з методики викладання курсу «Культура добросусідства».
- Понад 4 тисячі дітей охоплено навчанням за розробленими курсами.
- Усі вихователі ДНЗ та педагоги ЗНЗ курсу «Культура добросусідства» отримають доступ до розроблених ресурсів в електронному вигляді для їх поширення серед інших закладів регіону.
Комплект навчальних програм наскрізного інтегрованого курсу за вибором «Культура добросусідства», схвалених до використання в освітніх закладах України. Завантажити...
Освітня програма інтегрованого курсу «Культура добросусідства» для 1–2 класів (І цикл) закладів загальної середньої освіти. Завантажити...
Лист МОН України від 17/07/2020 № 1/9-384 щодо впровадження курсу «Культура добросусідства»
Адаптовані та підготовлені до використання робочі зошити до програм курсу «Культура добросусідства». Ознайомитись...
Нові програми та посібники, схвалені для використання МОН України. Ознайомитись...
Матеріали VІ Робочої наради (17-19 січня 2019 р.)
- Репрезентація на тему «Культура добросусідства на Луганщині» (Яна Чернишова, методист кафедри педагогіки та психології ЛОІППО)
- Репрезентація тематичного дня в 1 класі «Секрети гривні. Кишенькові історії» (Олена Сиухіна, учитель початкових класів НВК "Гарант")
Матеріали VІІ Робочої наради (21–23 листопада 2019 р.)
Презентація на тему «Апробація і впровадження курсу «Культура добросусідства» у 2019 р. і плани роботи на 2020 р.» (Маргарита Араджионі, керівник проєкту впровадження інтегрованого курсу «Культура добросусідства»)
Матеріали обласного науково-практичного семінару «Формування громадянської компетентності учнів засобами інтегрованого курсу «Культура добросусідства» (12 лютого 2019 р.)
- Репрезентація на тему «Формування громадянської компетентності молодших школярів засобами інтегрованого курсу виховної спрямованості «Культура добросусідства» у 1 класі НУШ» (Юрусова Ю. С., учитель Рубіжанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №9)
- Репрезентація з досвіду роботи впровадження курсу «Культура добросусідства» (Літвін О. В., учитель Сватівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №6)
- Репрезентація на тему «Громадянська компетентність шляхом впровадження «Культури добросусідства»
- Репрезентація з досвіду роботи впровадження курсу «Культура добросусідства» (Украінцева І. П., учитель Комишуваського НВК «ЗНЗ – ДНЗ» I – III ст» Попаснянського району)
- Репрезентація на тему «Тиждень добрих справ»
Матеріали обласного науково-практичного семінару «Національно-патріотичне виховання учнів засобами інтегрованого курсу виховної спрямованості “Культура добросусідства”» (12 грудня 2019 р.)
- Презентація «Національно-патріотичне виховання учнів засобами інтегрованого курсу виховної спрямованості “Культура добросусідства”» (Яна Чернишова, методист Луганського ОІППО)
- Майстер-клас з фінансової грамотності «Секрети гривні. Кишенькові історії» (Олена Сиухіна, учитель початкових класів комунального закладу «Навчально-виховний комплекс школа І–ІІ ступенів – ліцей «Гарант» Лисичанської міської ради Луганської області)
Шановні колеги!
Розпочалась підготовка до щорічної Робочої наради, яка відбудеться в Боянах під Чернівцями 21–23 листопада 2019 р. Вона буде дещо іншою, ніж попередні, тому що очікується поважне іноземне представництво. До нас приєднаються колеги з Молдови, де курс викладається вже більш ніж 5 років, Міжнародна група з миротворчої освіти Глобального партнерства із запобігання збройним конфліктам (GPPAC) – експерти з 10 країн світу (Австралії, Близького Сходу, Вірменії, Камеруна, Колумбії, Мексики, Сербії, США, Японії), які представлятимуть усі континенти нашої планети, а також потенційні донори та партнери – з Норвегії, Британії, Німеччини тощо. Оскільки до нас доєднались нові регіони й ми очікуємо багато гостей, цього року запроваджений квотний принцип участі в Робочій нараді.
Фокуси цьогорічної наради будуть полягати в розвитку викладання курсу в НУШ, системній роботі за курсом в ЗДО, наступності з початковою школою, наступності викладання як спецкурсу в початковій і середній школі, роботі з батьками, міжрегіональному співробітництві, розвитку міжкультурної, громадянської та миротворчої освіти, конфліктологічній освіті. Також плануємо обговорити розвиток курсу в НУШ, скласти план розвитку викладання курсу в ІППО в тих регіонах, де закінчуємо апробацію й співпрацю з новими регіонами. Пропонуємо поміркувати й запропонувати цікаві заходи для проведення під час цієї наради.
Реєстрація за посиланням https://forms.gle/GodUzzAgjp4MNqe5A
Заявки-пропозиції очікуємо до 15 вересня.
Шановні колеги!
Розпочався конкурсний відбір на шестиденні семінари-тренінги за програмою «Батьківські збори по-новому» для педагогів КД з дошкілля й початкової школи.
Семінари-тренінги щодо роботи з батьками будуть проводитися в м. Чорноморську Одеської області впродовж шести днів в період з 1 по 9 липня 2019 р. за рахунок коштів проекту, який фінансується Посольством Королівства Норвегії в Україні (буде сплачений проїзд, проживання, харчування і навчання учасників, які будуть відібрані на конкурсній основі за змістом заявки).
Заповнити заявку на участь можна за посиланням https://forms.gle/bTYbDC1eCxJKTGyt8 до 25 квітня 2019 р. До 10 травня 2019 р. Ви отримаєте відповідь на Вашу електронну адресу про те, чи обрані Ви для участі у семінарах-тренінгах, конкретні дати Вашого шестиденного навчання та необхідну логістичну інформацію. Додаткову інформацію можна дізнатись за елекронною поштою Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. .