Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет підписав наказ МОН, яким затверджено календарний план організації та проведення у 2022 році національного мультипредметного тесту (НМТ).

Тестування проходитиме в три сесії:

• основна: 18 липня – 10 серпня;
• 
додаткова: 16–20 серпня;
• спеціальна: 12–16 вересня.

Український центр оцінювання якості освіти повідомляє про зміст, структуру й оцінювання блоку НМТ з історії України. Раніше повідомлялось про блоки завдань з української мови й математики.

 

Замість традиційного ЗНО лише у 2022 році випускники складатимуть національний мультипредметний тест (НМТ), який проводитимуть у комп’ютерному форматі.  Це випробування міститиме три блоки завдань:

 

У межах вступної кампанії 2022 року передбачено проведення національного мультипредметного тестування (НМТ), яке проводитимуть у комп’ютерному форматі.  Це випробування міститиме три блоки завдань:

  • з української мови;
  • з математики;
  • з історії України. 

24 березня 2022 року ВРУ ухвалила законопроєкт № 7132, який дозволяє одноразову зміну алгоритмів вступу до університетів і складання ДПА. Про це повідомив Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

«Держава, у першу чергу, висловила довіру педагогам, які в цьому навчальному році виставлять учням підсумкові оцінки без державної підсумкової атестації. Головним для нас є забезпечення максимальної безпеки учасників освітнього процесу. На жаль, це означає неможливість проведення зовнішнього незалежного оцінювання в традиційному форматі у 2022 році. Доступність вищої, фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти для всіх громадян України незалежно від місця їх перебування є нашим найвищим пріоритетом», – зазначив Сергій Шкарлет.