На базі Луганського інституту післядипломної педагогічної освіти 28 лютого 2017 року відбувся обласний науково-практичний семінар «Участь України в міжнародному дослідженні якості освіти PISA – 2018» для відповідальних за організацію та проведення міжнародного дослідження якості освіти PISA – 2018 та керівників районних (міських) методичних об’єднань учителів української мови та літератури, математики та природничих наук (хімії, фізики, біології, географії) загальноосвітніх і професійно-технічних навчальних закладів Луганської області й шкіл-інтернатів обласної комунальної власності.

У роботі семінару взяла участь Лариса Лащенко, заступник директора Донецького регіонального центру оцінювання якості освіти, регіональний координатор проекту PISA в Україні.

Зі вступним словом до учасників семінару звернулась Ольга Касьянова, проректор з наукової роботи Луганського ОІППО. Вона окреслила нагальні питання необхідності проведення міжнародного моніторингу якості освіти та наголосила, що завдання сучасних педагогів – продемонструвати учням можливості використання отриманих знань для вирішення актуальних проблем.

Регіональний координатор проведення PISA – 2018 у Луганській області, методист кафедри управління освітою ЛОІППО Любов Савенко проінформувала присутніх про стан підготовки міжнародного порівняльного дослідження якості освіти PISA – 2018 в Україні, окреслила програму дій на 2017 рік, а також зазначила, що в Україні відповідальність за організацію та проведення PISA - 2018 покладена на Український центр оцінювання якості освіти, Донецький регіональний центр оцінювання якості освіти, регіональних, міських, районних координаторів проекту PISA в Україні.

PISA – еталон, на який рівняється якість освіти всіх країн. Дослідження, спрямоване на оцінювання систем освіти на підставі тестування 15-річних учнів загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів та студентів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації, проводиться раз на три роки.

Україна долучається до більш ніж 80 країн, що беруть участь у PISA - 2018. Програма проводиться за рахунок членських унесків країн-учасниць. Україна сплачуватиме членські внески в розмірі 193 540 євро в період з 2016 по 2019 рік. Результати, отримані під час дослідження PISA, будуть використані в прийнятті управлінських рішень у сфері освіти.

Практична частина семінару була представлена роботою секцій, під керівництвом методиста кафедри соціально-гуманітарних дисциплін та методики їх викладання Луганського ОІППО для керівників методичних об’єднань учителів української мови та літератури Валентини Колодяжної; методиста кафедри науково-природничих дисциплін та методики їх викладання Луганського ОІППО для керівників методичних об’єднань учителів математики та фізики Лариси Стецюк; методистів кафедри науково-природничих дисциплін та методики їх викладання Луганського ОІППО для керівників методичних об’єднань учителів природничих наук (хімії, біології, географії) Любові Бондар, Надії Лисенко, Ярослави Коваленко.

Учасники семінару ознайомились з прикладами тестових завдань попередніх років дослідження PISA та відпрацювали текстові завдання; обговорили проблему мотивування підлітків до виконання завдань тестів та надання відповідей на запитання.

Після закінчення семінару присутні зазначили, що захід виявився корисним, насиченим важливою та цікавою інформацією для підготовки учнів до міжнародного дослідження PISA – 2018.

Ознайомитись з презентаціями, використаними під час роботи секцій, можна за наступними посиланнями:

УЧАСТЬ УКРАЇНИ В МІЖНАРОДНОМУ ДОСЛІДЖЕННІ ЯКОСТІ ОСВІТИ PISA – 2018 

ПРОГРАМА МІЖНАРОДНОГО ОЦІНЮВАННЯ УЧНІВ PISA В УКРАЇНІ: ОБ’ЄКТИВНІ ДАНІ ПРО ОСВІТУ

ЧИТАННЯ як провідна галузь PISA-2018: ЗАСАДИ ДОСЛІДЖЕННЯ ПРИКЛАДИ ЗАВДАНЬ

Приклади завдань із читання, математики, природознавства

Приклади завдань із природознавства

Розбір завдань міжнародного дослідження з математики

Критерії оцінювання, зошит