На Луганщині проведено серію регіональних семінарів-тренінгів з методики викладання курсу «Вчимося жити разом» в основній і старшій школі за підтримки Міністерства освіти і науки України, Європейського Союзу, Представництва Дитячого фонду ООН і Луганського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. Метою заходів стала підготовка вчителів з методики викладання тренінгового курсу для дітей «Вчимося жити разом».

Передумовами проекту стали реалії, пов'язані з тим, що на території країни нараховується більше мільйона тимчасово переміщених осіб із зони конфлікту, серед яких переважно родини з дітьми. Тільки 10 % дітей-переселенців не були свідками стресових ситуацій. Саме тому компонентами проекту стало навчання життєвим навичкам, які полегшують адаптацію і сприяють відновленню рівноваги, надання психосоціальної підтримки дітям із зони АТО.

Семінари-тренінги проводилися в трьох зонах регіону:

  • 7-9 червня 2016 року на базі Лисичанського педагогічного коледжу для педагогів мм. Лисичанськ, Сєвєродонецьк, Попаснянського району (29 осіб); регіональні тренери - Крошка С. А., Живага Т. О.;
  • 15-18 червня 2016 року на базі Кремінської ЗОШ № 4 для педагогів м. Рубіжне, Кремінського, Сватівського районів (32 особи); регіональні тренери – Кременчуцька С. В., Щолок Л. М.;
  • 22-24 червня 2016 року на базі Старобільської ССЗШ І-ІІІ ст. для педагогів Старобільського, Біловодського, Новоайдарського районів (27 осіб); регіональні тренери – Ізюмська Т. О., Гаркава О. Ю.

Тренери ознайомили з метою, завданнями та процедурами роботи; показали презентації «Завдання і очікувані результати проекту», «Навчання миру на засадах життєвих навичок», «Тренінг – ефективний метод навчання життєвим навичкам», «Вікові особливості учнів основної і старшої школи»; ознайомили учасників з вимогами до процесу і результатів пілотування курсу в навчальних закладах; відбулася модельна демонстрація проведення уроку-тренінгу.

Учителі базових шкіл провели тренінги по групам за розподіленим графіком (5-10 кл.), заповнювали анкети «До» і «Після» (вхідний і вихідний зріз знань), «Зворотний зв'язок»; ознайомилися зі змістом програми, що буде запроваджена в базових загальноосвітніх навчальних закладах у 2016-2017 н.р.

Учасниками тренінгу були сформовані та надані рекомендації щодо впровадження курсу в опорних навчальних закладах.