З метою поширення кращого педагогічного досвіду з використання інноваційних освітніх технологій у сучасному навчально-виховному процесі 20 жовтня 2016 року в Рубіжанській загальноосвітній школі №9 пройшло засідання обласної творчої групи «Реалізація діяльнісного підходу на уроках математики в початковій школі». Семінар став доброю нагодою для обміну досвідом з організації діяльності творчих груп педагогів, презентації їх напрацювань, що дають можливість зробити процес навчання і виховання в сучасній школі більш особистісно зорієнтованим, дитиноцентричним,  адаптованим до освітніх потреб маленького учня, більш ефективним і результативним.

 У роботі заходу взяли участь Наталія Стрельцова, методист з початкової освіти кафедри педагогіки та психології Луганського обласного інституту  післядипломної педагогічної освіти, Любов Замора, завідувач міського методичного кабінету, Марина Сич, методист міського методичного кабінету Рубіжанської міської ради, Римма Новосьолова, директор Рубіжанської ЗШ№9, методисти і вчителі початкових класів Сєвєродонецька, Новоайдара, Лисичанська, Щастя, Старобільська, Кремінної, Троїцького, Сватового, Новопскова, Біловодська, керівники шкільних методичних об’єднань учителів початкової школи навчальних закладів Рубіжного.

 

Відкрила засідання Любов Замора, завідувач ММК, яка висвітила тему заходу та наголосила на її  актуальності і важливості для професійного розвитку педагогів, побажала учасникам заходу  плідної та творчої роботи. Методист з початкової освіти ЛОІППО Наталія Стрельцова у своєму виступі зазначила, що така форма роботи як творча група педагогів є ефективною і дієвою формою колективної взаємодії з упровадження інноваційних освітніх технологій у сучасний навчально-виховний процес й актуальним засобом обміну передовим педагогічним досвідом і  творчими знахідками  для вчителів шкіл міста і області. Марина Сич, методист ММК, розповіла  про діяльність творчих груп педагогів навчальних закладів міста. 

У теоретичній частині Наталія Крута, керівник міської творчої групи, вчитель початкових класів Рубіжанської ЗШ№9, виступила з доповіддю «Діяльнісний метод навчання математики в початковій школі» (з досвіду роботи творчої групи вчителів початкової школи міста Рубіжного). Вона розповіла про роботу даного творчого об’єднання педагогів протягом п’яти років, практичні напрацювання з цієї теми, про результати їх упровадження в навчально-виховний процес.

Забезпечення психолого-педагогічного супроводу ефективного співробітництва членів творчої групи, створення позитивного настрою стало темою виступу Лариси Поливанної, практичного психолога Рубіжанської ЗШ№9, яка провела інтерактивну гру «Давайте познайомимося!».

У ході практичної частини засідання увазі присутніх було представлено виступи членів даної творчої групи, вчителів початкових класів Рубіжанської ЗШ№9, Тетяни Спас «Використання діяльнісного методу при вивченні додавання та віднімання двозначних чисел з переходом через розряд», Ірини Кожем’якіної «Таємниці таблиці множення», Юлії Юрусової «Розв’язання рівнянь з опорою на поняття «частина» і «ціле», Наталії Крутої «Діяльнісний підхід при роботі над текстовою задачею», Наталії Коротенко «Використання діяльнісного методу при розв’язанні задач на знаходження площі». Усі виступи педагогів супроводжувалися презентаціями, відеоматеріалами, майстер-класами, які передбачали виконання різноманітних завдань практичного характеру. А отже, присутні не були пасивними слухачами і спостерігачами ─ протягом заходу вони розв’язували рівняння за допомогою роздаточного матеріалу,  виконували арифметичні операції з пластиліновими двоцифровими числами, рахували на паличках і пальчиках, працювали над розв’язанням сюжетних задач способом побудови схем.

 

  Педагоги взяли участь у майстер-класі «Робимо особистий оберіг». Працюючи з тканиною і порівнюючи на практиці площі різних геометричних фігур (трикутник, коло, прямокутник), виготовили ляльку-мотанку – дівчину у національному вбранні. Вона буде добрим сувеніром на згадку про цікаву і корисну зустріч.

 

Учасники засідання ознайомилися з виставкою педагогічної і методичної літератури з питань упровадження інноваційних технологій в практику сучасної української школи, підготованою бібліотекарями ММК Тетяною Посоховою і Рубіжанської ЗШ№9 Раїсою Черкашиною. В рамках заходу педагогам також була представлена  виставка дитячої творчості з народознавства «Моя країна Україна»,  підготована Анною Гармаш, заступником директора з ВР  Рубіжанської ЗШ№9.

 

Завершили захід підведенням підсумків роботи, яке пройшло у формі інтерактивного  педагогічного брейн-рингу  під гаслом «Від творчого вчителя – до творчого учня». Учасники засідання отримали матеріали напрацювань педагогів – членів творчої групи Рубіжанської ЗШ№9 у вигляді програмок, буклетів, пам’яток,  а також теку матеріалів у електронному вигляді, які вони будуть використовувати у власній роботі.  

Програма засідання обласної творчої групи отримала позитивні відгуки всіх його учасників.