З 31 жовтня по 3 листопада 2016 року група педагогічних працівників та батьків Луганської області взяла участь у навчально-реабілітаційній програмі для вчителів і батьків Луганщини за темою «Духовно-моральна складова у подоланні складних і травматичних ситуацій», що відбувся за сприянням Департаменту загальної, середньої та дошкільної освіти МОН України, Луганського ОІППО, Громадської ради з питань співпраці з церквами та релігійними організаціями при МОН України, Комісії освіти і виховання УГКЦ, Київської батьківської християнської асоціації «Алетея».

          Протягом цього часу з педагогічними працівниками та батьками Луганської області працювали Сенчук Оксана – секретар Громадської ради з питань співпраці з церквами та релігійними організаціями при МОН України; Груць Галина – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри педагогіки та менеджменту освіти Тернопільського національного педагогічного університету; Магера Тетяна – провідний спеціаліст по роботі з молоддю та координатор із психосоціальної підтримки ТОО Товариства Червоного Хреста України, о. Іван Гуня, військовий капелан, тощо.

Учасники заходу познайомилися з традиційними та ігровими методами розв’язання конфліктних ситуацій, навчилися визначати ступені професійного вигорання та дізналися про засоби їх попередження. Особливо цікавою була бесіда-семінар, проведена о. Іваном Гунею по темі «Основи духовного відновлення. Фундаментальні засади християнства в екстремальних умовах силових протистоянь», на якому лектор на життєвих прикладах пояснив вплив духовних християнських цінностей на життя людини та процеси зародження конфліктів у суспільстві. Сенчук Оксана підняла актуальну проблему залучення батьків до виховання духовних цінностей, розповіла про форми роботи Асоціації християнських батьків «Алетея», надала практичні поради включення батьків до виховної роботи навчальних закладів.

Група вчителі із Луганської області отримала можливість не тільки обговорити проблеми духовного виховання дітей, але й окреслити шляхи залучення до християнських цінностей підростаючого покоління.

Інтерес творчої групи визвало відвідування колегіуму для дівчат «Знамення», що знаходиться у с. Зарваниця, учениці якої прибули з різних куточків України та постійно мешкають на базі колегіуму. Увібравши у себе  найкращі освітянські традиції українських навчальних закладів, колегіум став вдалим зразком поєднання гарної духовної та загально середньої освіти для сучасних дівчат.

Окрім того, педагогічні працівники Луганщини зустрілися із своїми колегами із тернопільського НВК Школи-колегіуму ім. патріарху Йосипа Сліпого та української гімназії ім. Івана Франка, жваво оговорив з ними найбільш гострі питання виховання та соціалізації підростаючого покоління.

Із позитивними емоціями та надіями на продовження співпраці група педагогічних працівників області повернулася додому.