Засідання обласного круглого столу «Реформування початкової освіти: напрями й шляхи реалізації» відбулось 15 лютого 2017 року в місті Рубіжному.
У роботі заходу взяли участь Оксана Пагава, завідувач кафедри педагогіки та психології ЛОІППО; Наталія Стрельцова, методист кафедри педагогіки та психології ЛОІППО; Любов Замора, завідувач Рубіжанського міського методичного кабінету; Тамара Павлішина, методист Кремінського РМК; Марина Сич, методист МК міста Рубіжного; заступники директорів з навчально-виховної роботи, керівники шкільних і міських методичних об’єднань учителів початкових класів навчальних та інтернатних закладів освіти міста.
Завідувач кафедри педагогіки та психології ЛОІППО Оксана Пагава й методист кафедри Наталія Стрельцова привітали педагогів міських шкіл та налаштували присутніх на продуктивну роботу.
Наступною до слова запросили завідувача ММК Любов Замору, яка у своєму виступі наголосила, що першим кроком до реформування вітчизняної освітньої системи й розбудови нової української школи мають бути зміни в початковій ланці, а саме: модернізація, демократизація й гуманізація навчально-виховного процесу сучасних закладів освіти.
Теоретична частина круглого столу була представлена доповідями «Проблеми в системі початкової освіти та необхідність змін як нагальна вимога часу» (Марини Сич, ММК), «Пріоритетні аспекти впровадження компетентнісного підходу в навчально-виховний процес початкової школи» (Вікторії Задорожньої, ЗШ № 3), «Особистісно орієнтована модель освіти Нової української школи. Педагогіка партнерства» (Яни Чернишової , СШ № 2), «Новий учитель: складники педагогічної майстерності» (Алли Пономарьової, СШ № 7).
Інтерактивне спілкування, проведене Іриною Мандич і Вікторією Ткачук (СШ № 10), пройшло під гаслом «Не запізнись у ХХІ століття». Лейтмотивом практичної частини заходу були слова «Зміни започатковуються тут і зараз. Реформа починається з кожного з нас».
Під час роботи в командах педагоги вели конструктивний діалог, обмінювались думками, висловлювали свої міркування щодо того чи іншого питання, шукали ефективні шляхи співпраці.
Учителі ознайомились із виставкою літератури «Людський фактор у реформі освіти», підготованою Тетяною Посоховою (ММК).
Захід пройшов у творчій атмосфері й став доброю нагодою для обміну досвідом між педагогами, що дає можливість модернізувати процес навчання і виховання в сучасній школі.
Наприкінці засідання всі присутні визнали необхідність й актуальність конструктивної взаємодії педагогів міста й області.
За підсумками роботи круглого столу було ухвалено резолюцію, у якій зазначено, що заклади освіти мають бути в авангарді суспільних змін, а педагоги в цьому процесі є потужною рушійною силою.