На Луганщині завершились модульні тренінги для батьків, проведені в рамках реалізації проекту «Створення безпечного та інклюзивного середовища в дошкільних навчальних закладах у східних областях України». Організатори проекту мали на меті підвищити рівень обізнаності в питаннях раннього розвитку дітей та поліпшення діалогу між батьками та вихователями. Володіння цими знаннями дозволить забезпечити умови для створення спільноти дітей, де кожного поважають і цінують, де панує атмосфера взаємної допомоги.

Проект відбувся завдяки підтримці дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні в партнерстві з Національним університетом «Києво-Могилянська академія» та за погодженням МОН України. Луганський ОІППО здійснював координаційну підтримку та адміністративний супровід проекту в Луганській області.

Тренінги проходили в період з лютого по березень 2017 року. Учасниками стали 122 батьки з 35 садочків області (Попаснянського, Станично-Луганського районів, а також міст Рубіжне, Сєвєродонецьк, Кремінна та Лисичанськ). Досвідчені тренери – практичні психологи: Людмила Романенко (Гірська багатопрофільна гімназія), Наталія Овчаренко (Попаснянський РМК), Тетяна Обоянська (ДНЗ № 7 м. Рубіжне), Наталія Опришко (ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 м. Щастя), Світлана Решетняк (ЗОШ І-ІІІ ст. № 7 м. Рубіжне), Олександра Бурлаченко (ЗОШ І-ІІІ ст. № 13 м. Сєвєродонецьк), Ірина Жадік (багатопрофільна гімназія м. Золоте), Євгенія Демʼянова (ЗОШ І-ІІІ ст. № 14 м. Сєвєродонецьк) - протягом 5 зустрічей навчали життєвих навичок та надавали психосоціальну підтримку батькам, діти яких ходять до дитячих садків Луганської області.

Варто відзначити, що група батьків, діти яких відвідують дитячі садки, вперше стала цільовою аудиторією для психологів. В ході тренінгів вони ділились своїми сумнівами та проблемними ситуаціями, вчились краще слухати та розуміти свою дитину й себе, набували практичних навичок колективної діяльності в прийнятті рішень тощо.

Особливої допомоги та психологічної підтримки потребують батьки та діти, які проживають у складних життєвих ситуаціях, у районах на лінії розмежування. Кількість бажаючих взяти участь у таких тренінгах зростала від першої зустрічі до останньої.

За визначенням учасників тренінгів, цей проект виявився дуже важливим, корисним та своєчасним. Батьки висловили тренерам свою щиру подяку та сподівання на продовження таких зустрічей.