Відповідно до плану роботи Луганського ОІППО 19 квітня 2017 року на вченій раді інституту була заслухана й обговорена доповідь Галини Лимар, завідувача Міловського районного методичного кабінету Луганської області.
Учена рада констатувала, що спільна діяльність інституту та методичного кабінету щодо професійного розвитку педагогічних працівників здійснюється відповідно до Галузевої концепції розвитку неперервної педагогічної освіти (наказ МОН України від 14.08.2013 № 1176), Положення про районний (міський) методичний кабінет (центр) (наказ МОН України від 12.08.2008 № 1119) і моделі діяльності Міловського районного методичного кабінету, спрямованої на створення умов для безперервного професійного розвитку педагогічних кадрів та науково-методичне забезпечення реалізації Державних освітніх стандартів (презентація).
Спільну діяльність інституту з районним методичним кабінетом вибудовано на засадах партнерства, урахування андрагогічних принципів навчання та професійних потреб педагогів і спрямовано на створення умов для організації та проведення курсів підвищення кваліфікації педпрацівників; розвитку педагогічної майстерності, творчої ініціативи педагогічних працівників у міжкурсовий період; вивчення, узагальнення та впровадження в педагогічну практику навчальних закладів інноваційного управлінського та педагогічного досвіду.
Спостерігається незначна динаміка кількості вчителів району, які проходять курси підвищення кваліфікації в Луганському ОІППО (14 вчителів - 2015/2016 н. р., 17 вчителів - 2016/2017 н. р.) та беруть участь у науково-методичних заходах інституту, а саме: в обласних освітніх форумах (8 педагогів), науково-практичних конференціях (7 педагогів), роботі обласних творчих груп (6 педагогів), засіданні круглих столів (5 педагогів) тощо.
Плідна співпраця інституту з методичним кабінетом відбувається під час проведення регіональних моніторингових досліджень, підсумкових державних атестацій та підготовки учнів району до ЗНО.
Інститут координує та здійснює науково-методичний супровід дослідно-експериментальної роботи навчальних закладів району (Зориківська ЗОШ І‑ІІІ ступенів Міловської районної ради Луганської області та комунальний ДНЗ «Ластівка» Міловської селищної ради).
Педпрацівники Міловського району є учасниками суспільно-громадських та освітніх міжнародних та всеукраїнських програм, проектів, проведених за інформаційної та методичної підтримки інституту, серед них: проект з інформування про мінну небезпеку (31 педагог); ЛЕГО-тренінг (2 педагоги); проект «Go Camps 2017» (1 педагог); Програма «Комплексна психосоціальна допомога дітям, підліткам та родинам, що постраждали внаслідок військового конфлікту в Україні» (21 учасник).
У 2016 році розпочато роботу над упровадженням інтегрованого курсу виховної спрямованості «Культура добросусідства» в навчально-виховний процес дошкільних навчальних закладів району (2), залучено педагогів до участі у навчальних тренінгах.
Міловська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів з 2016 року проводить дослідження у рамках всеукраїнського експерименту за темою «Науково-методичні засади впровадження фінансової грамотності у навчально-виховний процес навчальних закладів».
Розвитку професійної компетентності педпрацівників району сприяють всеукраїнські конкурси фахової майстерності «Класний керівник», «Шкільна бібліотека», «Учитель року» (протягом 2015-2017 років 14 освітян району репрезентували свій досвід роботи; 2-х педпрацівників визнано переможцями обласного етапу професійних змагань).
Творча взаємодія інституту та районного методичного кабінету здійснюється в рамках підготовки та участі в міжнародних освітянських виставках «Сучасні заклади освіти» і форумах «Інноватика в сучасній освіті» (протягом 2015-2017 років був репрезентований досвід роботи методкабінету та 5 навчальних закладів району).
Інноваційним напрямком співпраці методкабінету та інституту є підготовка методичних матеріалів до науково-методичного журналу «Освіта на Луганщині» та регіональних довідково-методичних видань.
Координація та висвітлення роботи методичного кабінету відбувається через інформаційно-освітній простір порталу інституту та створену сторінку «Методичні кабінети (центри)».
Активною є взаємодія у рамках організації та проведення учнівських інтелектуальних та творчих змагань (підготовлено 11 переможців обласних та одного призера Всеукраїнських олімпіад; 8 переможців обласного етапу всеукраїнських та міжнародних конкурсів учнівської творчості, переможця та 5 учасників фіналу Міжнародного конкурсу «ArtCAMforschool» тощо).
Разом із тим, взаємодія інституту та районного методичного кабінету має вибудовуватись більш активно у напрямку підготовки педагогів до реалізації концепції нової української школи, запровадження ІК-технологій в управлінську та педагогічну діяльність, участі в освітніх проектах, засіданні обласних творчих групах тощо.