Відповідно до плану роботи Луганського ОІППО на 2017 рік 7 грудня відбувся зональний науково-практичний семінар на базі Золотівської багатопрофільної гімназії Попаснянського району за темою «Виховання ціннісного ставлення особистості до суспільства і держави». Семінар відбувався в рамках звіту закладу за перші два етапи дослідно-експериментальної діяльності. У роботі семінару прийняли участь: Ганна Савонова, науковий керівник дослідно-експериментальної діяльності гімназії, старший викладач кафедри управління освітою ЛОІППО, кандидат філософських наук; методисти Луганського ОІППО – Валентина Мартинова та Оксана Рачок, Володимир Черкасс, директор Тошківського НВК «ЗНЗ-ДНЗ», Роза Коваленко, заступник директора Тошківського НВК «ЗНЗ-ДНЗ», господарі закладу – адміністрація, педагогічні працівники, учні.
До початку семінару для гостей гімназії була проведена екскурсія закладом. Приємно вражають ті якісні зміни, які відбулися в закладі менш ніж за рік від останнього відвідування гімназії представниками Луганського ОІППО. Відчувається, що середовище гімназії сформовано для дітей та педагогів,яке базується на демократичних, гуманістичних та патріотичних засадах, адже саме з цього починається формування громадянсько свідомої особистості. Учні закладу набувають життєвих компетентностей разом із предметним навчанням. Так, учні молодших класів не тільки допомагають вчителям облаштовувати шкільний музей «Краєзнавець», але й проводити в ньому екскурсії, збирати інформацію, осмислювати її, вчаться виступати перед слухачами, обґрунтовувати власну думку.
У рамках семінару був проведений круглий стіл, учасники якого формували власні базові цінності, творчі групи колективу представили проекти «Ми – українці», «Україна – моя країна», «Лунай, рідна мово!», «Лідер», «Наші права», «Інформаційний світ», презентували модель експерименту та результати перших двох етапів дослідно-експериментальної діяльності, обговорили задачі третього етапу, що розпочнеться в січні 2018 року.
Науковий керівник дослідно-експериментальної діяльності зазначила, що той рівень, якого досяг увесь колектив гімназії у ході проведення експерименту відповідає не просто другому етапу дослідження, а навіть, більше, вони вже досягли того рівня, на який, зазвичай дослідно-експериментальні заклади виходять під кінець дослідної роботи. Багато в чому їх сподвигло на це й учать в україно-литовському проекті «На шляху до змін». Натхненні побаченим у Літовських школахучні гімназії разом з педагогами, адміністрацією, батьками перетворили свій освітянський заклад в центр культурно-освітнього дозвілля, де приємно не тільки навчатися, але й відпочивати.