Відповідно до плану роботи Луганського ОІППО 27 березня 2018 року відбувся обласний науково-практичний семінар «Комплексна робота соціального педагога з дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування: методичний аспект» для соціальних педагогів закладів освіти Луганської області .

Відкрила захід завідувач обласного навчально-методичного центру психологічної служби системи освіти Віта Байдик, яка привітала учасників та наголосила на важливості зазначеної теми.

Завідувач кафедри педагогіки та психології Луганського ОІППО, кандидат психологічних наук  Оксана Пагава розкрила основні витоки батьківсько-дитячих стосунків та можливі наслідки цих взаємин.  

У процесі роботи методист кафедри педагогіки та психології Луганського ОІППО Наталія Столбун ознайомила  учасників семінару з основами державної політики щодо питань соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, розкрила основні форми державного сімейного влаштування дітей означених категорій і засади ефективної комплексної роботи соціального педагога з дітьми, що перебувають під опікою, у прийомних сім`ях та дитячих будинках сімейного типу.

Також учасники семінару ознайомились із запровадженими новими формами соціальної допомоги дітям (наставництво та патронаж), правовими аспектоми в роботі соціального педагога із сім`ями опікунів, прийомними сім`ями й дитячими будинками сімейного типу.

У межах обміну досвідом практичний психолог ЗЗСО№4, керівник міського методичного об`єднання психологів м. Сєвєродонецька Ольга Волковська репрезентувала досвід роботи з упровадження виховної програми з протидії торгівлі людьми «Особистісні цінності. Безпека життя. Громадська позиція».

Практичний психолог КЗ «Лисичанський центр соціально-психологічної реабілітації дітей» Ірина Іваненко ознайомила учасників семінару з роботою Центру, основними напрямами роботи фахівців.

За підсумками заходу були запропоновані шляхи впровадження в практику діяльності соціальних педагогів основ комплексної роботи з дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, визначені основні нормативно-правові акти для використання в роботі, спланована подальша взаємодія фахівців психологічної служби на всіх рівнях.