Відповідно до плану роботи 19 квітня 2018 року в Луганському ОІППО відбувся обласний інструктивно-методичний семінар «Про підсумки 2017–2018 навчального року, підготовку до державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання з предметів природничо-математичного циклу» для керівників міських (районних) методичних об’єднань учителів природничо-математичних дисциплін та методистів міських (районних) методичних кабінетів (центрів).
Головною метою семінару було ознайомлення учителів з особливостями підготовки учнів до ДПА та ЗНО-2018, підведення підсумків ІІІ та IV етапів Усеукраїнських учнівських олімпіад з предметів природничо-математичного циклу, аналіз результатів моніторингових досліджень з хімії та математики.
Із вітальним словом до учасників звернулась Олена Буряк, завідувач кафедри науково-природничих дисциплін та методики їх викладання, яка окреслила коло актуальних питань з розвитку природничо-математичної освіти в області, обраних для обговорення у ході семінару.
Методист з математики Лариса Стецюк, ознайомила учасників семінару з особливостями проведення ДПА та ЗНО з предметів природничо-математичного циклу у 2018 році та проаналізувала результати III та IV етапів Усеукраїнських учнівських олімпіад із природничо-математичних дисциплін.
Про упровадження інтегрованого курсу «Природничі науки» для 10-11 класів розповіла завідувач кафедри природничо-наукових дисциплін і методики їх викладання Олена Буряк. Вона окреслила актуальність інтегрованого курсу, розкрила його мету та провідну ідею, показала структуру даного курсу для 10 та 11 класів. Учасники заходу були ознайомленні з програмами інтегрованого курсу на 2018-2019 та 2019-2020 н. р. Також були оговорені нові засади підвищення кваліфікації для педагогічних працівників, проведено анкетування з метою вивчення потреб учителів природничо-математичних дисциплін щодо їх професійного вдосконалення.
Після пленарного засідання робота продовжилась на секціях:
- для учителів математики і фізики (методист: Л. М. Стецюк) було представлено до обговорення наступні питання:
- Аналіз дійсної програми рівня стандарту, що набуває чинності з 01.09.2018 року для 10-11 класів з фізики та астрономії (доповідач: Г. В. Неклюдова, керівник методичного об’єднання учителів фізики м. Сєвєродонецька).
- Формування дослідницької компетентності учнів на уроках фізики та в позаурочний час (доповідач: О. Г. Костоглодова, учитель фізики вищої категорії, учитель-методист).
- Підсумки III та IV етапів Усеукраїнських учнівських олімпіад з математики, фізики та астрономії (доповідачі: Г. І. Чмирьова, голова журі олімпіади з математики, Л. М. Стецюк, голова журі олімпіади з фізики та астрономії, методист кафедри природничо-наукових дисциплін і методики їх викладання Луганського ОІППО).
- для учителів хімії (методист: Любов Бондар) було представлено до обговорення питання:
- Про підготовку до ДПА та ЗНО з хімії. Характеристика сертифікаційної роботи з хімії.
- Підсумки III та IV етапів Усеукраїнської учнівської олімпіади з хімії. Рейтинг територій області за результатами участі в ІІІ етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади.
- Аналіз моніторингового дослідження якості хімічної освіти в 11 класах загальної середньої освіти Луганської області.
- Реалізація наскрізних змістових ліній оновлених навчальних програм з хімії відповідно до завдань Нової української школи.
У ході секційного засідання учителем хімії вищої категорії середньої загальноосвітньої школи № 11 м. Сєвєродонецька Ж. І. Шиліною був проведений майстер-клас «Застосування хмарних технологій при викладанні хімії».
- для учителів біології та екології (методист: Надія Лисенко) було представлено до обговорення наступні питання:
- Про підготовку до ДПА та ЗНО з біології. Характеристика сертифікаційної роботи з біології.
- Про регіональне моніторингове дослідження якості навчальних досягнень учнів 9 класів з біології.
- Про Всеукраїнський дитячий конкурс «Скажи: Пластику - ні! Зеленому майбутньому - так!».
- Про програми та підручники для профільної школи.
- Підсумки проведення ІІ, ІІІ та ІV етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з біології.
- для учителів географії та економіки (методист: Ярослава Коваленко) було представлено до обговорення наступні питання:
- Аналіз ДПА 2017 року та особливості ДПА 2018 року з географії.
- Аналіз сертифікаційної роботи ЗНО 2017 року та особливості проведення ЗНО 2018 року з географії.
- Результати участі вчителів та учнів міст та районів в обласних конкурсах («Геоерудит», геліантус», «геліантус-вчитель», олімпіада з географії).
- Підготовка до фахового конкурсу «Учитель року – 2019» з географії.
- Навчально-методичне забезпечення викладання географії в 2018-2019 навчальному році.
- для учителів інформатики (методист: Наталія Удовенко) на секційному засіданні розкрили особливості проведення ДПА з інформатики в 9 класі в 2017-2018 н. р. та провели майстер-клас «Розвиток інформаційно-цифрової компетентності учнів засобами сучасних інформаційно-комунікаційних технологій». На майстер-класі вчитель інформатики Старобільської гімназії В. П. Кобиляцький презентував досвід роботи з використання на уроках інформатики сучасних інтернет-технологій та мобільних пристроїв. Учасники секції також отримали практичні навички застосування цифрових засобів у навчально-виховному процесі.
У заході взяли участь 69 педагогів Луганської області.