07 грудня 2018 року відповідно до Регіональної програми підвищення кваліфікації вчителів, які реалізують мистецьку галузь у закладах загальної середньої освіти у 2018/2019, і продовжать навчати учнів перших класів у 2019/2020 навчальному році на засадах Концепції «Нова українська школа», завершилось навчання вчителів музичного та образотворчого мистецтв закладів загальної середньої освіти Луганської області.
Із словами привітання до вчителів звернулась Ольга Касьянова, заступник директора з наукової роботи Луганського ОІППО.
На завершальному третьому модулі відбулось скайп-спілкування мистецької когорти освітян Луганської області з Людмилою Масол, кандидатом педагогічних наук, науковим керівником проекту ЮНЕСКО з мистецької освіти, українським національним координатором з розвитку міжнародного інформаційного ресурсу «Обсерваторія мистецької освіти» (за згодою).
Під час вебінару вчителі Луганщини обговорювали нагальні питання викладання інтегрованого курсу «Мистецтво» в контексті реалізації ідей Концепції «Нова українська школа».
Під час скайп-звʼязку Людмила Масол репрезентувала вчителям електронний підручник (усі складові програмного забезпечення для повноцінного викладання курсу «Мистецтво» у 1-му класі) від арт-студії Bristar (https://bristarstudio.com/uk/technologies).
У час, коли майже кожний школяр має в кишені смартфон або планшет, підключений до інтернету, та враховуючи зміну методології, джерел та самого процесу навчання нового покоління учнів, назріла потреба у нових підходах до навчання. Міністерство освіти та науки наказом № 440 від 02.05.2018 України оприлюднило положення про електронний підручник. Користуючись цим положенням та консультаціями експертів, компанія Bristar разом з видавництвом Генеза створили власну версію електронного підручника «Мистецтво 1 клас».
Властивості підручника :
- Має PDF варіант своєї паперової версії, який затверджений МОН;
- Містить мультимедійний та інтерактивний контент, що розширює та поглиблює можливості паперової версії;
- Має механізм контролю знань з теми, яка вивчається;
- Контент підручника, додаткові інтерактивні матеріали мають чітку структуру та повністю відповідають календарному плану з дисципліни;
- Має зручну та інтуїтивну навігацію згідно сучасних стандартів;
- Електронна версія може працювати без доступу до інтернету.
Створений підручник буде безкоштовно розісланий усім школам (бюджетне фінансування). На сайті компанії є матеріали І-го семестру, які можна вже сьогодні безкоштовно завантажити для використання.
Крім цього, на вчителів, які викладають мистецтво за Концепцією Нової української школи у 4-му класі, очікує моніторинг якості знань здобувачів освіти з мистецтва.
Робота вебінару добігла кінця, а вчителі-фахівці вже очікують нової зустрічі з Людмилою Масол, яка відбудеться Луганщині вже у 2019 році.
Наприкінці навчання учасники отримали відповідні сертифікати, які засвідчили готовність педагогів до змін та інноваційної діяльності, гнучкості, постійного професійного розвитку.
З відеорядом мистецьких занять можна ознайомитись за посиланням.