21 лютого відзначається Міжнародний день рідної мови. Це відносно молоде свято: до календарів усього світу воно ввійшло тільки в 1999 році, а в Україні лише почало писати свою історію, хоча сама проблема мови на українських землях нараховує кілька століть.
Слово – то мудрості промінь,
слово – то душа людська.
Леся Українка
Мова – духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях. Змалечку, виховуючи в собі справжню людину, кожен з нас повинен передусім створити у своїй душі світлицю, у якій зберігається найцінніший скарб – мова.
У цей день слухачі курсів підвищення кваліфікації вчителів української мови та літератури зібрались для проведення семінару-практикуму «Полілог на актуальну тему: помилки в нашому житті або #шануймо_українську».
У вступному слові методист кафедри соціально-гуманітарних дисциплін та методики їх викладання ЛОІППО Валентина Колодяжна наголосила на неповторності й унікальності української народної культури, на основі якої сформувалась наша література, вітчизняна наука та мистецтво, нагадала присутнім про нелегкий шлях нашої мови.
Протягом семінару вчителі-словесники мали змогу попрактикуватись у редагуванні текстів, які наявні в рекламних слоганах, листівках, повідомленнях ЗМІ. Учасники заходу продемонстрували неабияку креативність та високий професіоналізм під час виконання найрізноманітніших завдань, які підготувала Оксана Суворова, учитель української мови й літератури Сєвєродонецького навчально-виховного комплексу «Спеціалізована школа-колегіум Національного університету «Києво-Могилянська академія» Сєвєродонецької міської ради Луганської області.
Наприкінці свята всі присутні взяли участь у конкурсі читців гуморесок Павла Глазового. Учителі-декламатори продемонстрували творчий та акторський потенціал, який вразив усіх присутніх.
Під час заходу лунали українські пісні про Україну, були представлені відеопрезентації, цікаві інтелектуальні ігри, і, звісно, не обійшлось без жартів та співів. Протягом усього часу в аудиторії панувала дружня атмосфера творчості.