З 18 по 22 лютого 2019 року на базі Луганського ОІППО відбувся тренінг з підготовки регіональних тренерів щодо впровадження Концепції Нової української школи в початковій ланці обласної системи освіти.
З вітальним словом до учасників звернулась Ольга Касьянова, заступник директора Луганського ОІППО, кандидат педагогічних наук, доцент. Вона наголосила на важливості підготовки майбутніх тренерів до роботи з педагогічними працівниками щодо реалізації завдань Концепції Нової української школи та Державного стандарту початкової освіти і побажала освітянам продуктивної, творчої роботи.
Протягом п’яти насичених днів на педагогічних працівників чекали інтерактивні лекції, тематичні дискусії, практичні заняття, рольові ігри, майстер-класи тощо.
Тренер фонду LEGO Foundation Ганна Шварова ознайомила педагогів з освітнім потенціалом гри з LEGO та методикою компетентнісного навчання «Шість цеглинок» – технологією, яка допоможе учням тренувати пам'ять, розвивати моторику і творчо мислити.
Тренер всеукраїнського рівня Олена Шибкова репрезентувала тематичний і діяльнісний підходи та групові стратегії критичного мислення.
Заняття з проблеми організації інклюзивної освіти та особливостей роботи з дітьми з порушеннями психофізичного розвитку провела методист кафедри педагогіки та психології ЛОІППО, регіональний тренер Наталія Столбун.
З викликами реформи початкової школи, новим Державним стандартом початкової освіти, ключовими питаннями щодо ролі сучасного вчителя як провідника змін розкрила регіональний тренер Олена Колпакова.
Під керівництвом Марини Банник, регіонального тренера, педагоги зрозуміли переваги формувального оцінювання, опрацювали особливості діяльнісного і особистісно-орієнтованого підходів в умовах Нової української школи, розглянули особливості організації освітнього процесу у 1 класах за Типовими освітніми програмами, розробленими під керівництвом Савченко О. Я. і Шияна Р. Б.
За оцінкою учасників тренінгу всі очікування, висловлені ними на початку роботи, виправдались: вони отримали нові знання, новий досвід, нові погляди.
У результаті такої плідної роботи команду тренерів Нової української школи поповнюють ще 24 кращих педагогів області, які будуть здійснювати роботу з підготовки вчителів перших класів до роботи за новим Державним стандартом початкової освіти.