Відповідно до плану роботи Луганського ОІППО 24 квітня 2019 року на базі Сватівської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 8 відбувся обласний науково-практичний семінар «Формування ключових компетентностей молодших школярів шляхом застосування технологій критичного мислення» для педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти області Луганської області – учасників усеукраїнського експерименту за темою «Розроблення та впровадження навчально-методичного забезпечення початкової освіти в умовах реалізації нового Державного стандарту початкової загальної освіти», методистів районних (міських) кабінетів (центрів) з початкової освіти.
Мета заходу: обмін досвідом пілотних шкіл щодо ефективності використання технологій критичного мислення в умовах Нової української школи.
Учасників семінару привітали Ганна Лемешко, заступник голови Сватівської райдержадміністрації, та Олександра Гайдидей, завідувач КУ «Сватівський районний методичний кабінет». Вони побажали учасникам плідної роботи та наголосили на важливості подальшої співпраці щодо вирішення проблем, пов’язаних з діяльністю закладів освіти на шляху до реформування галузі.
До роботи заходу також долучилася Яна Чернишова, методист кафедри педагогіки та психології ЛОІППО.
Досвід роботи педагогів закладу в умовах усеукраїнського експерименту представила Тетяна Пронько, заступник директора з навчально-виховної роботи Сватівської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 8. У своєму виступі вона акцентувала увагу на тому, що критичне мислення є не новою опцією, а необхідністю сучасного світу.
Під час семінару присутні відвідали майстер-класи «Технології розвитку критичного мислення на уроках в початковій школі», які провели Лариса Кісельова, учитель початкових класів, та Наталія Пономарьова, учитель англійської мови. Багато позитивних вражень залишила робота творчої лабораторії, яку організували Олександра Гайдидей та Тетяна Пронько.
Надзвичайно яскравим був виступ юних акторів – учнів 1–2 класів школи, які поставили виставу за власним сценарієм.
Під час рефлексивного кола всі присутні подякували організаторам заходу за плідну роботу та можливість ознайомитись з досвідом роботи педагогів в умовах реалізації нового Державного стандарту початкової загальної освіти.