Жовтневого ранку, сонячного та холодного, місто Попасна зустрічало гостей. Мабуть, залізнична станція ніколи не бачила водночас так багато вчителів.

30 жовтня 2019 року Луганська область долучилась до Всеукраїнських Сковородинських навчань «Пізнай себе», запроваджених Міністерством освіти і науки України з метою підготовки до відзначення у 2022 році на всеукраїнському й міжнародному рівнях 300-річного ювілею великого українського мислителя-мудреця, педагога, філософа, поета, композитора, музиканта, перекладача, культурно-освітнього подвижника Григорія Савовича Сковороди.

Учасниками Сковородинських навчань «Пізнай себе» стали представники Луганського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, методисти, учителі й учні закладів загальної середньої освіти міст Сватового, Кремінної, Лисичанська, Рубіжного, Сєвєродонецька.

Відповідно до плану роботи Луганського ОІППО на 2019 рік естафету заходів розпочали вчителі та учні закладів освіти міста Попасної. У межах навчань проводилась літературно-музична композиція «І словом, і розумом, і життям своїм мудрець», присвячена життєвому й творчому шляху українського Сократа. Зі сцени пролунали натхненні слова про людину, чия творча спадщина залишиться актуальною в усі часи.

Урочистості продовжились у конференц-залі педагогічними читаннями, під час яких учителі висвітлили «філософію серця» Григорія Савовича, засновану на засадах людяності, любові та добра, ознайомили присутніх з перекладацькою діяльністю мудреця, довели, що принципи щасливого життя, подані у філософських трактатах, притчах і байках Сковороди, не втратили своєї актуальності до сьогодення, молоде покоління може сміливо брати їх за основу, пізнаючи світ і себе в ньому. Учитель Попаснянської багатопрофільної гімназії № 25 Юлія Ліхобабіна виступила з доповіддю «А що ми шукаємо в Сковороді сьогодні?», учитель української мови та літератури Попаснянської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів №21 Дмитро Кишиченко розвинув тему пошуку людиною гармонії та щастя в доповіді «Щастя людини у філософії Г. С. Сковороди», учитель української мови та літератури Попаснянської гімназії №20 Вікторія Макаренко висвітлила особливості перекладів письменника в доповіді «Григорій Сковорода – перекладач».

Учителі міста Попасної репрезентували морально-світоглядне вчення Сковороди з метою формування основи культурного саморозвитку нового покоління української нації, утвердження засадничих принципів національної культури як базису справедливого суспільного ладу. Виступи фахівців показали ретельну підготовку, глибоке знання спадщини Григорія Савовича, готовність сприяти досягненню моральної зрілості, духовного народження й культурного саморозвитку молоді.

Наступного року естафету заходів приймуть педагоги й школярі міста Кремінної.