05 травня 2020 року відповідно до плану роботи Луганського ОІППО відбувся вебінар «Державні форми деінституалізації статусних дітей» для працівників психологічної служби Луганської області.

Захід проводили старший викладач кафедри педагогіки та психології кандидат психологічних наук Віта Байдик і методист кафедри педагогіки та психології Наталія Столбун.

До участі у вебінарі долучились 22 учасники з різних територій області: практичні психологи й соціальні педагоги закладів загальної середньої освіти та закладів обласного підпорядкування.

Учасники заходу розглянули аналітично-статистичні відомості щодо кількості населення України, стану народжуваності дітей в Україні; дані про кількість дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, та інфографіку влаштування дітей зазначеної категорії за державними формами сімейного виховання в Україні, кількість і стан перебування дітей в закладах інтернатного типу станом на 01.01.2020 року; статистику всиновлення статусних дітей громадянами України й іноземцями.

Модератори звернули особливу увагу на розпорядження Кабінету Міністрів України «Про національну стратегію реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017–2026 роки та план заходів з реалізації її І етапу», мету й завдання держави в цьому напрямі.

У своєму виступі Наталія Столбун окреслила державні форми сімейного влаштування дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, особливості організації та функціонування зазначених форм, основні напрями роботи психологічної служби закладів освіти з дітьми, які перебувають у прийомних і патронатних сім’ях, будинках сімейного типу.

Освітяни ознайомились із законодавчими документами, які регламентують діяльність психологічної служби в зазначеному напрямі, отримали відповіді на запитання щодо державних гарантій і соціального захисту матерів-одиначок, багатодітних сімей, соціальної допомоги у зв’язку з народженням дітей.