Триває навчання вчителів початкової школи в межах проєкту професійного розвитку «Медіаграмотність молодших школярів в умовах Нової української школи».
15 травня 2020 року методисти кафедри педагогіки та психології Інна Шахно та Яна Чернишова провели онлайн-семінар для педагогів за темою 2 модуля «Змістова лінія “Досліджуємо медіа”».
Сучасна медіаосвіта має бути спрямована на забезпечення всебічної підготовки дітей і молоді до життя в інформаційному суспільстві.
У зміст освітніх програм Нової української школи впроваджується компетентнісний підхід. Мета навчання медіаграмотності та критичного мислення учнів початкових класів – це формування практичних навичок з розуміння, аналізу й оцінювання змісту медіа, здатності створювати власні медіапродукти та давати оцінку власній медіаактивності. Саме ці завдання передбачені в змістовій лінії «Досліджуємо медіа», яка є складовою частиною мовно-літературної освітньої галузі.
Уже з молодшого шкільного віку учні зможуть аналізувати, перевіряти інформацію, оцінювати вплив медіатекстів і створювати їх самостійно.
Під час навчання педагоги розглянули такі питання:
- Види та функції засобів масової інформації.
- Ключові принципи освіти з медіаграмотності.
- Критичне мислення. Рівні медіаграмотності.
- Медіамеседжі. Ключові питання аналізу медіамеседжів.
- Пошук, обробка та представлення інформаційного матеріалу.
Під час виконання інтерактивних вправ педагоги набули практичних навичок роботи з малюнками та фотографіями, опрацювали форми спільної роботи з Google-малюнками, у Google-презентаціях, на платформі Padlet. Учасники заходу активно працювали, залишали позитивні відгуки й коментарі.
У результаті обговорення ключових тем семінару освітяни дійшли висновку, що медіакомпетентність для сучасного вчителя є тим інструментом, за допомогою якого він формує в учнях найважливіші людські якості, необхідні для життя в сучасному суспільстві.
Добірка матеріалів з медіаграмотності розміщена за посиланнями:
• Дошка Padlet з проєктами: https://padlet.com/bejeyanyana.
• Завдання 2 модуля: https://docs.google.com/presentation.
• Практична вправа «Досліджуємо медіа»: https://drive.google.com/drive.
• Гра для дітей «Медіазнайко»: http://www.aup.com.ua.
• Стаття «13 онлайн-інструментів для перевірки автентичності фотографій»: