Відповідно до плану роботи Луганського ОІППО 12 червня 2020 року відбувся обласний семінар-тренінг «Ключові вміння ХХІ століття. Критичне мислення та вміння розв’язувати проблеми» (за матеріалами Британської Ради) для педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти. Захід проводився у форматі інтерактивної співпраці між спікерами й учасниками через пряму трансляцію засобами програми Skype for Business та виконання завдань у віртуальних кімнатах Zoom.

Модераторами семінару-тренінгу виступили завідувач кафедри природничо-наукових дисциплін та методики їх викладання ЛОІППО кандидат педагогічних наук Олена Буряк і старший викладач кафедри природничо-наукових дисциплін та методики їх викладання ЛОІППО кандидат педагогічних наук Ольга Кечик.

У заході взяли участь 12 педагогічних працівників закладів освіти міста Рубіжного, Попаснянського й Кремінського районів, Новопсковської та Біловодської ОТГ.

Метою семінару-тренінгу було ознайомлення педагогів з методиками роботи щодо створення умов для розвитку критичного мислення та вміння розв’язувати проблеми, удосконалення професійних компетентностей учителів для ефективного впровадження методів інтерактивного навчання.

У процесі роботи учасники заходу розглянули шість ключових умінь, визначених найважливішими для розвитку особистості, готової прийняти виклики сучасного глобально взаємопов’язаного світу. Під час семінару-тренінгу модератори розкрили сутність понять «критичне мислення», «неординарні проблеми»; педагоги опрацювали техніки та вправи з розвитку критичного мислення («Знайомство. Чи знаєте Ви, що …», «Міркування про критичне мислення», «Тлумачення понять “критичне мислення” та “розв’язування проблем”», «Урахування різних точок зору. Приклади “Товариство мертвих поетів”, “Ілюзія”, “Несподівані погляди на соціальні проблеми”», «Як навчати? Запитування», «Метод роботи з фото», «Оцінка доказів / свідчень», «Три кути»); визначили стратегії та обговорили особливості критичного мислення, які сприяють саморегульованому й оригінальному мисленню учнів.

За результатами навчання за програмою семінару-тренінгу вчителі отримали сертифікати.

Тренерський склад висловлює щиру вдячність учасникам заходу за доброзичливу атмосферу, інноваційність, позитивні емоції та готовність працювати в умовах викликів часу. Бажаємо педагогам нових звершень у професійній діяльності!