У жовтні 2015 року в рамках проекту «Культурний простір — місце діалогу та взаєморозуміння» відбулися навчальні тренінги в місті Сєвєродонецьку Луганської області.

Проект виконує Полтавська обласна організація Національної спілки письменників України в партнерстві з Луганським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти. Серед учасників навчальних тренінгів – учителі, волонтери, громадські активісти, представники влади, духовенство з міст Лисичанськ, Рубіжне, Кремінна.

 Серед тренерів проекту й старший викладач кафедри управління освітою ЛОІППО Олена Бурім, вимушена переселенка, яка з серпня 2014 року проживає з родиною в Полтаві. За останній рік взяла участь у декількох міжнародних проектах, під час яких учасники шукали шляхи примирення та сприяння налагодженню діалогу в українському суспільстві.

Протягом кількох днів учасники навчальної програми говорили про конфлікт, за допомогою цікавих вправ та ігор шукали відповідь на питання: як можна наполягати на досягненні своїх цілей і проявити розуміння та готовність враховувати інтереси інших? Розмірковували про те, що люди мають здатність по-різному відстоювати свої інтереси та по-різному поводитися в конфлікті, опановували практичні навички з розв’язання й попередження конфліктів через освоєння комунікативних методів, спрямованих на встановлення ефективної взаємодії.

До роботи тренінгу також долучився доктор філософських наук, професор, завідувач кафедри управління освітою Луганського ОІППО Микола Журба. Як науковець він досліджує загальні проблеми сучасної філософії культури та філософської антропології, онтологічні, метафізичні, аксіологічні аспекти віртуалістики та проблеми буття людини в інформаційному суспільстві. З учасниками тренінгу він обговорив надзвичайно актуальне на сьогодні питання «Трансформація культури у сучасному світі».

«Навіть найглибші кризи коли-небудь закінчуються. І тоді втомлене, розтерзане конфліктом суспільство стикається з новим випробуванням – поверненням до нормального життя. Чим швидше після конфлікту знайдеться можливість повернутися до нього, багато разів доводила історія, тим швидше спадуть і напруженість, і протиріччя у відносинах між людьми. Культурно-освітні заходи та локальні мистецькі ініціативи відіграють у цьому процесі величезну роль. Сподіваюсь, що під час навчання у вас виникнуть нові творчі ідеї, спрямовані на досягнення миру на нашій землі», – таку настанову почули учасники навчання від керівника проекту Наталії Кірячок, голови Полтавської обласної організації письменників.

До речі, одна з таких ініціатив, про які говорила Наталія, уже існує та дуже активно поширюється. Мова йде про створення «Музею Ангелів», який має стати своєрідним культурним і духовно-просвітницьким центром на Луганщині й нарівні з різноманітними навчальними програмами привчати людей жити в мирі й розуміти інших.