26–27 жовтня 2020 р. відбулись онлайн-тренінги «Дієві практики діяльнісного підходу в І циклі навчання початкової школи» (для вчителів 1–2 класів) і  «Кава з кардамоном, або як прокачати м’яз креативності» (для вчителів 3–4 класів). Заходи проводились відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством освіти і науки України та The LEGO Foundation від 20.06.2019 р.; мета тренінгів – забезпечення якісної підготовки й супровід учителів початкової школи (зокрема, педагогів пілотних шкіл) щодо застосовування діяльнісних методів навчання в освітньому процесі Нової української школи. 

Модератором заходів виступила Оксана Гусак, регіональний тренер від The LEGO Foundation, яка зосередила увагу вчителів на важливості впровадження діяльнісних методів навчання в освітній процес НУШ.

Під час інтерактивного спілкування освітяни розглянули різноманітні питання, як-от:

  • важливість розвитку наскрізних умінь;
  • використання ігрових наборів Lego відповідно до освітніх завдань, потреб та інтересів дітей;
  • ідеї для організації проєктної діяльності, зокрема на уроках математики;
  • вплив гри на сфери розвитку дитини;
  • розвиток агентності в сучасних учнів;
  • особливості дивергентного та конвергентного мислення;
  • місце креативності серед основних навичок (згідно з інформацією, запропонованою на Всесвітньому економічному форумі – 2020).

Методисти кафедри педагогіки та психології ЛОІППО Яна Чернишова й Інна Шахно зазначили, що під час тренінгів педагоги пілотних шкіл ділились ідеями, обмінювались думками, опановували нові знання, надихаючись креативними вправами від тренерів The LEGO Foundation.

Після завершення онлайн-навчання вчителі початкових класів висловили вдячність організаторам тренінгів за креативний підхід і трансформацію ідей НУШ.