Відповідно до плану роботи Луганського ОІППО 02–06 листопада 2020 року проводились навчальні заняття в межах курсу за проблемою «Інтегрований курс “Культура добросусідства”: особливості викладання в Новій українській школі» (30 годин) для вчителів початкових класів.

В онлайн-заходах узяли участь 24 педагоги закладів загальної середньої освіти області. Протягом 5 днів з учителями працювали методисти кафедри педагогіки та психології ЛОІППО Яна Чернишова й Інна Шахно, старший викладач кафедри природничо-наукових дисциплін та методики їх викладання ЛОІППО кандидат педагогічних наук Ольга Кечик.

Протягом навчання слухачі курсу розглянули такі теми:

  • Нормативно-правове забезпечення реформування системи початкової загальної освіти. Особливості інтегрованого курсу «Культура добросусідства» в контексті НУШ.
  • Навчання протягом життя. Освіта дорослих. Педагогіка партнерства. Практики «Культури добросусідства» щодо роботи з батьками.
  • Концептуальні засади громадянської освіти. Питання розвитку правової грамотності в початковій школі.
  • Теоретичні основи медіаграмотності. Медіакультура педагога, учня та батьків.
  • Ненасильницька комунікація. Особливості ненасильницького спілкування з дітьми молодшого шкільного віку.
  • Емоційний інтелект: усвідомлення емоцій та емоційного стану для налагодження комунікації між учасниками освітнього процесу.
  • Розвиток навичок підприємливості через матеріали інтегрованого курсу «Культура добросусідства».

Під час практичної частини навчання педагоги виконали близько 30 інтерактивних вправ, розроблених на платформах Kahoot!, LearningApps, Mentimeter, Google (Jamboard, Docs), що сприяло підвищенню рівня цифрової грамотності педагогів.

06 листопада до заходу долучилась авторка курсу «Культура добросусідства» Маргарита Араджионі, кандидат історичних наук, провідна наукова співробітниця Інституту сходознавства ім. А. Ю. Кримського Національної академії наук України. Пані Маргарита нагадала, що метою курсу є виховання соціально компетентних, толерантних осіб, які володіють критичним мисленням, громадян і патріотів своєї Батьківщини, що поділяють демократичні цінності й відповідально ставляться до рідного краю, громади, країни та прагнуть зберігати, розвивати й примножувати природний, економічний і культурний потенціал України; побажала педагогам творчої наснаги в подальшому впровадженні курсу «Культура добросусідства» в межах Нової української школи.

Евалюація проведеного онлайн-навчання показала позитивні відгуки слухачів курсу про співпрацю, роботу в групах на платформі Zoom, актуальність розглянутих тем, доцільність практичних вправ.

Нагадаємо, що з 2021 року курси підвищення кваліфікації за методиками викладання інтегрованого курсу «Культура добросусідства» (36 год) зможуть пройти вчителі початкових класів, які мають бажання долучитись до впровадження в освітній процес зазначеного курсу.