Відповідно до плану роботи Луганського ОІППО 25 лютого 2021 року відбувся обласний науково-практичний семінар «Формування гендерної культури підлітків у роботі закладів загальної середньої та позашкільної освіти» для педагогічних працівників ЗЗСО й керівників гуртків ЗПО. Захід проводився за дистанційною формою на платформі Microsoft Tеаms. Організатори обласного науково-практичного семінару – доцент кафедри управління освітою Ірина Калько, старший викладач кафедри соціально-гуманітарних дисциплін та методики їх викладання Ганна Савонова, методист кафедри управління освітою Світлана Лазарєва. У семінарі взяли участь 90 педагогічних працівників області.

До проведення заходу долучилась Оксана Чумак, головний спеціаліст відділу правопросвітництва та надання безоплатної правової допомоги Міловського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, яка висвітлила правовий аспект формування гендерної свідомості молоді в закладах загальної середньої освіти.

Ірина Калько розповіла про діяльність Луганського ОІППО щодо формування гендерної компетентності педагогічних працівників області.

На семінарі був представлений досвід роботи щодо формування гендерної культури дітей та молоді в роботі ЗЗСО та ЗПО.

Про те, як створюються умови для розвитку успішної особистості на засадах гендерної педагогіки в Лисичанській багатопрофільній гімназії, розповіла педагог-організатор Ольга Мінгазедінова.

Систему роботи Кремінського ліцею № 5 щодо формування в особистості гендерної культури репрезентували Тамара Уманська, заступник директора з навчально-виховної роботи, учитель української мови та літератури, й Олена Борщова, провідний бібліотекар Кремінського ліцею №5 Кремінської районної ради Луганської області.

Про гендерний підхід у військово-патріотичному вихованні молоді на засадах козацької педагогіки говорила Інна Сухаревська, директор Кудряшівської гімназії Рубіжанської міської ради Луганської області.

Ліліана Кранцевич, учитель російської мови та зарубіжної літератури Новоайдарської обласної санаторної школи, ознайомила учасників семінару з роботою учнів щодо вивчення цілей сталого розвитку під час реалізації проєкту «Ціль № 5 “Гендерна рівність”».

Досвід створення освітнього середовища для гендерної рівності вихованців закладу позашкільної освіти представила Наталія Лукащук, методист Комунального закладу «Позашкільний навчальний заклад Лисичанський центр науково-технічної творчості учнівської молоді».

Учасники заходу обговорили актуальні питання й підкреслили, що на сучасному етапі розвитку освіти стає нагальним формування гендерної культури особистості як невіддільної частини гендерної соціалізації школярів. Саме освіта як одна з найважливіших соціальних інституцій спроможна закласти теоретичні та практичні засади для гендерного виховання.

Сподіваємось, що матеріали семінару принесуть користь і застосовуватимуться педагогами в практичній діяльності.