12 березня 2021 року відповідно до плану роботи Луганського ОІППО відбувся Всеукраїнський науково-практичний онлайн-семінар «Освітній простір в умовах пандемії: психологічні проблеми та рішення»Захід організовано Луганським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти та Українським науково-методичним центром практичної психології і соціальної роботи НАПН України за підтримки Громадської організації «Ла Страда – Україна».

У заході взяли участь наукові та науково-педагогічні працівники, керівники, педагоги та працівники психологічної служби закладів освіти, фахівці центрів професійного розвитку, спеціалісти управлінь / відділів освіти міських рад і райдержадміністрацій та об'єднаних територіальних громад, а також особи, які мають особистий інтерес до практичної психології, – усього понад 200 осіб з 22 областей України (Волинської, Вінницької, Донецької, Дніпропетровської, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Кіровоградської, Київської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Чернівецької, Чернігівської та  Черкаської).

     

    

Модератори онлайн-семінару – завідувач кафедри управління освітою ЛОІППО  кандидат психологічних наук Віта Байдик та методист кафедри управління освітою ЛОІППО Наталія Столбун. 

Зі словами привітання до учасників заходу звернулись заступник директора з наукової роботи Луганського ОІППО кандидат педагогічних наук, доцент Ольга Касьянова, директор Українського НМЦ практичної психології і соціальної роботи НАПН України доктор психологічних наук, професор Віталій Панокдиректор Інституту психології ім. Г. С. Костюка НАПН України доктор психологічних наук, професор, академік НАПН України Сергій Максименко, доктор психологічних наук професор, почесний академік НАПН України, головний науковий співробітник УНМЦ практичної психології і соціальної роботи НАПН України Валентин Рибалка.

   

На семінарі учасники набули знань з актуальних питань психологічної науки й практики, ознайомились із надбаннями колег з різних куточків України, а саме:  як працювати та планувати свою діяльність фахівцям ПС в умовах дистанційного навчання; як підтримувати батьків під час тривалих стресових ситуацій; як підтримувати психічне здоров’я учасників освітнього процесу під час пандемії; про нові виклики для працівників психологічної служби тощо. Слухачі мали змогу поставити свої питання провідним науковцям та експертам. Як зазначили педагоги, формат інтернет-семінарів дозволяє долати карантинно-пандемічні перепони, щоб продовжувати діалог науки та практики.

Семінар пройшов у приємній атмосфері. Освітяни висловили подяку організаторам  за корисний та актуальний захід,   доповідачам – за набуті знання.