Відповідно до плану роботи Луганського ОІППО 29 квітня 2021 року відбувся обласний майстер-клас «Формування комунікативної компетентності учнів під час викладання предмета "Основи здоров’я"» для вчителів, які викладають предмет «Основи здоров’я» в закладах загальної середньої освіти Луганщини. У заході взяли участь 67 педагогів ЗЗСО області.

 

Учасників майстер-класу привітала Тетяна Глотова,  методист кафедри управління освітою Луганського ОІППО, яка окреслила принципи навчання комунікативної компетентності на засадах розвитку життєвих навичок та звернула увагу освітян на актуальність цієї теми, адже тепер особливого значення набувають соціальні навички, зокрема навички ефективної комунікації, групової взаємодії тощо.

В умовах постійних змін, які відбуваються в суспільстві, люди потребують особливих навичок, які формують здорову самооцінку, підвищують їхню стресостійкість, допомагають у досягненні цілей. Саме тому на межі століть з’явилось поняття «життєві навички», а також виникла педагогічна технологія  «Освіта на основі розвитку життєвих навичок». Саме на «Освіту на основі розвитку життєвих навичок» закликала звертати увагу спікер при підготовці вчителя до уроків з основ здоров’я.

Учитель навчального предмета «Основи здоров’я» середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4 м. Сєвєродонецька Ірина  Лєбєдєва  провела  практичну частину майстер-класу, під час якої учасники ознайомились із сучасними технологіями для формування комунікативної компетентності на уроках основ здоров’я та  досвідом щодо методики викладання тренінгового курсу за програмою  «Вчимося жити разом».

Ірина  Лєбєдєва зазначила, що програма є складником навчально-методичного комплекту «Вчимося жити разом» для основної та старшої школи. Цей комплект спрямований на розвиток у дітей відповідного віку соціальних навичок, як-от: ефективне спілкування, співчуття, повага до прав людини, робота в команді, запобігання конфліктам і їх конструктивне розв’язання, протистояння негативним соціальним впливам, переговори, медіація, примирення.

Спікер підкреслила, що проведення уроків-тренінгів за цією програмою здійснюється в межах навчальної програми предмета «Основи здоров’я» для 5–9-х класів, затвердженої Міністерством освіти і науки України, а також у межах виховних годин для 10-го класу. Комплект реалізує компетентнісний підхід до навчання учнів, який визнано у світі найефективнішим для розвитку психосоціальних навичок.