27 вересня 2021 року відповідно до плану роботи ЛОІППО відбувся обласний майстер-клас «Використання інноваційних технологій у фізкультурно-оздоровчій та корекційній роботі з дітьми з особливими освітніми потребами». У заході взяли участь педагоги закладів освіти та фахівці інклюзивно-ресурсних центрів Луганської області.
Майстер-клас проводився з метою розвитку професійної компетентності педагогів та підвищення рівня обізнаності з питань забезпечення кваліфікованого, комплексного психолого-педагогічного супроводу дітей, які потребують занять з лікувальної фізкультури в умовах інклюзивного освітнього середовища.
Модератором заходу виступила Олена Манукян, методист обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти Луганського ОІППО. Вона репрезентувала освітянам теоретичні засади корекційно-розвивальної діяльності вчителя-реабілітолога в умовах закладу освіти, проаналізувала основні завдання занять з лікувальної фізкультури, роль інноваційних технологій та умови підвищення ефективності корекційно-реабілітаційного процесу.
Досвід використання комп’ютерних і мультимедійних технологій, механотерапії та методів ігрової терапії представили вчителі-реабілітологи КУ «Старобільський інклюзивно-ресурсний центр» Старобільської районної ради Луганської області – Олександр Касторних, Дмитро Гамрецький та Лілія Мершава.
Про фізичну реабілітацію як ефективний інструмент у комплексній корекційно-розвивальній роботі з дітьми з особливими освітніми потребами в умовах інклюзивного навчання доповіла Тетяна Шахова, учитель-реабілітолог, ерготерапевт КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Кремінської міської ради Луганської області.
Інноваційні технології у фізкультурно-оздоровчій та корекційній роботі з дітьми з особливими освітніми потребами дошкільного віку репрезентував учитель-реабілітолог КУ «Лисичанський інклюзивно-ресурсний центр Лисичанської міської ради Луганської області» Олександр Жуков.
Напрацюваннями щодо реабілітації дітей з порушеннями зору засобами спортивних ігор поділилася Інеса Єрмолова, учитель-реабілітолог КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Рубіжанської міської ради Луганської області.
Учасники майстер-класу мали змогу ознайомитись із досвідом колег, оновити знання про інновації, які застосовуються в освітньому процесі на сучасному етапі розвитку інклюзивного навчання, отримати рекомендації щодо вимог до форм і методів роботи з формування та розвитку фізичної компетентності в дітей з особливими освітніми потребами. Під час заходу були сформовані основні вимоги до заняття з лікувальної фізкультури, проаналізовані чинники, що впливають на досягнення позитивної динаміки, зазначені труднощі, на подолання яких спрямовано педагогічний вплив.
Майстер-клас пройшов у приємній атмосфері. Освітяни подякували доповідачам за цікаву, корисну й актуальну інформацію та висловили сподівання щодо нових зустрічей.