Міністерство освіти і науки України пропонує для використання в закладах освіти

• посібник «Успішні практики багатомовної освіти в Україні»

• результати моніторингу Всеукраїнського експерименту «Формування багатомовності дітей та учнів: прогресивні європейські ідеї в українському контексті» (2016–2021 рр.), 

реалізованого за підтримки Офісу Верховного комісара у справах національних меншин Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ВКНМ ОБСЄ).

Ураховуючи рекомендації Верховного комісара ОБСЄ у справах національних меншин, заклади освіти впроваджували різні моделі мультилінгвальної освіти та формували власні моделі освітніх програм. 

 

Застосування моделей мультилінгвальної освіти для поліпшення рівня володіння державною мовою та підтримки мов корінних народів, національних меншин, вироблення закладами освіти власних моделей здійснення освітнього процесу були головними завданнями Всеукраїнського експерименту «Формування багатомовності дітей та учнів: прогресивні європейські ідеї в українському контексті». Ці моделі передбачали надання учням можливостей вивчення навчальних предметів (не тільки мовної галузі) кількома мовами, що відкриває великі можливості подальшої успішної самореалізації їх в Україні, продовження навчання за кордоном, доступу до світової бази інформації.

Результат діяльності закладів у межах експерименту описано українськими фахівцями та міжнародними експертами в посібнику «Успішні практики багатомовної освіти в Україні», що підготовлено за підтримки Офісу ВКНМ ОБСЄ.

Досвід роботи педагогічних працівників у межах експерименту, що представлений у посібнику, та результати моніторингу стануть у пригоді освітянам у реалізації мовних статей освітніх законів.