20 грудня 2021 року в Луганському ОІППО відбулась робоча нарада за участю завідувачів структурних підрозділів інституту, тренерів, регіональних координаторів усеукраїнського експерименту щодо реалізації Державного стандарту базової середньої освіти. Захід провела Ольга Касьянова, заступник директора Луганського ОІППО. На нараді було підбито підсумки навчання вчителів початкової школи, асистентів учителів та вчителів 5-х класів, які впроваджуватимуть Державний стандарт базової середньої освіти у 2022/2023 н. р.
Так, було зазначено, що у 2021 році в Луганському ОІППО за кошти державної субвенції, виділеної на інститут, пройшли навчання 2789 осіб, з них підготовлено тренерів-педагогів – 290 осіб, учителів – 2499 осіб. Усього розроблено 26 освітніх програм.
Аналіз результатів опитування тренерів-педагогів (середній бал, позитивне, негативне та інше в знаннєвій частині за результатами форми) показав, що всі вчителі засвоїли начальний матеріал на високому рівні.
Учасники наради обговорили проблемні питання, що виникали під час навчання тренерів-педагогів і підвищення кваліфікації вчителів, а також надали пропозиції щодо їх вирішення, а саме: розробка освітніх програм для підвищення кваліфікації вчителів, які викладають два та більше предметів, для вчителів, які викладатимуть у базовій школі з наступного навчального року внутрішньогалузеві та міжгалузеві інтегровані курси; удосконалення інструментарію для оцінювання професійних компетентностей учителів; комунікація з керівниками та педагогічними працівниками закладів освіти, органами управління освітою, центрами професійного розвитку щодо освітніх потреб педагогічних працівників тощо.
Увагу також було зосереджено на науково-методичному супроводі учасників інноваційного освітнього проєкту всеукраїнського рівня за темою «Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення для закладів загальної середньої освіти в умовах реалізації Державного стандарту базової середньої освіти». У Луганській області з 2021/2022 н. р. розпочали роботу за новим стандартом 4 ЗЗСО: Сєвєродонецький навчально-виховний комплекс «Спеціалізована школа-колегіум Національного університету «Києво-Могилянська академія» Сєвєродонецької міської ради, Попаснянський ліцей № 25 Попаснянської міської територіальної громади Сєвєродонецького району, Лиманський ліцей Старобільської районної ради, Комунальний заклад «Сватівський ліцей № 8» Сватівської міської ради.
Регіональні координатори, якими є педагогічні працівники, акцентували увагу на тому, що важливим є задоволення потреб щодо матеріально-технічного забезпечення закладів для впровадження методик НУШ (5–6 клас), залучення вчителів до підвищення кваліфікації, проведення семінарів, круглих столів, спрямованих на розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення базової середньої освіти на засадах концепції НУШ тощо.