24 грудня 2021 року відбулась онлайн-нарада під головуванням Міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета. Захід був присвячений висвітленню результатів діяльності місцевих органів управління у сфері освіти у 2021 році.

У нараді взяли участь профільні заступники голів обласних, Київської міської державних адміністрацій, керівників департаментів (управлінь) освіти і науки обласних, Київської міської державних адміністрацій, а також керівники закладів післядипломної педагогічної освіти.

Від Луганської області в нараді взяли участь Юрій Стецюк, директор Департаменту освіти і науки Луганської облдержадміністрації, та Ольга Касьянова, заступник директора з наукової роботи Луганського ОІППО.

З вітальним словом до освітян звернувся Сергій Шкарлет, Міністр освіти і науки України, який розповів про досягнення української освіти у 2021 році, акцентував увагу на питаннях якості освіти, державних інвестиціях в освіту, підтримці педагогів, інтеграції української освіти в європейський і світовий освітній простір, а також побажав освітянам нових звершень у прийдешньому 2022 році.

Робота наради продовжилась на платформі, на якій виступали, зокрема,  директор ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» (Євген Баженков), голова Державної служби якості освіти України (Руслан Гурак), директор ДУ «Український інститут розвитку освіти» (Вадим Карандій) та інші. Були визначені актуальні питання, над якими працюють зазначені установи, серед них:  розбудова внутрішньої системи забезпечення якості освіти, сертифікація вчителів, проведення моніторингових досліджень, запровадження професійних стандартів тощо.

Цікавою для освітян виявилася частина наради, присвячена репрезентації результатів Національного технопарку з підвищення якості освіти «Сім нот», що передбачає створення 7 хабів та сервісних центрів, які охоплюватимуть такі напрями: STEM, дизайн освітніх технологій, інтелектуальна платформа, безпечне середовище, відкрите партнерство, інтелектуальний потенціал, інноваційний менеджмент.

Освітяни поділились досвідом щодо створення зазначених хабів на принципах відкритого партнерства, в обговоренні взяли участь представники громадських організацій.

Нарада завершилась виступами Віри Рогової, заступника Міністра освіти і науки України, та Олега Єреська, генерального директора Директорату дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти МОН України. Вони узагальнили бачення щодо подальшого розвитку української освіти. Було запропоновано в наступному році створити «Дайджест освіти – 2022», у якому будуть представлені всі напрацювання закладів освіти щодо реалізації реформи Нової української школи. Віра Рогова серед пріоритетів виокремила трансформацію системи управління освітою, запровадження Національної школи резерву управлінців.

Олег Єресько окреслив складники успіху Нової української школи, серед яких:

  • сучасний творчий учитель;
  • сучасний підхід до організації освітнього процесу;
  • нормативне забезпечення, яке потребує вдосконалення;
  • сучасний освітній простір.

Отже, учасники наради дізналися про основні завдання, які стоять перед української освітою, шляхи їх виконання, поділилися досвідом роботи й окреслили плани на майбутній рік.