Відповідно до плану роботи Луганського ОІППО 25 квітня відбувся Всеукраїнський науково-практичний семінар на тему «Дошкільна інклюзивна освіта – актуальна потреба сьогодення». У роботі семінару взяли участь науковці, викладачі та методисти кафедр Інституту модернізації змісту освіти МОН України (м. Київ) та Луганського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, викладачі та студенти ВП «Лисичанський педагогічний коледж» Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, головні спеціалісти та методисти з дошкільної освіти, методисти психологічної служби методичних кабінетів (центрів), завідувачі та педпрацівники дошкільних навчальних закладів.
Учасників заходу привітала Ольга Касьянова, проректор з наукової роботи Луганського ОІППО.
У теоретичній частині семінару було розкрито програмно-методичне забезпечення змісту дошкільної освіти у 2015-2016 навчальному році (Низковська О. В., начальник відділу дошкільного розвитку ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України), сутність та класифікацію психофізичних порушень у дітей дошкільного віку за нозологіями (завідувач Лисичанської МПМК Онопка І. Є.), доведені до відома присутніх статистичні показники наявності дітей з вадами в Україні та Луганській області (Чумак Н. О, методист з дошкільної освіти ЛОІППО). Керівник центру практичної психології та соціальної роботи Байдик В. В. ознайомили учасників семінару з особливостями взаємодії педагогів з батьками в системі інклюзивної освіти.
Цікаво та ефективна пройшла практична частина семінару, у якій учасники мали можливість у форматі онлайн-спілкування поставити запитання фахівцям Інституту модернізації змісту освіти МОН України (Косик В. М.) з проблем впровадження інклюзивної освіти в дошкільний заклад. Своїм досвідом та проблемами поділилася завідувач КДНЗ № 14 м. Сєвєродонецька Попова І. Є. Цей заклад уже прийняв дітей з особливими потребами у свій освітній простір.
Дуже емоційним та інноваційним був педагогічний лайфхак «Інклюзивна модель педагогічного супроводу дошкільної освіти», який підготували викладачі (Аль-Хамадані Н. Д., Сидоренко Н. М) та студенти ВП «Лисичанський педагогічний коледж» Луганського національного університету імені Тараса Шевченка. Вони продемонстрували нові інноваційні методики фізичної реабілітації дітей дошкільного віку.
Враховуючи актуальність цієї проблематики, учасники визнали важливість окреслення шляхів співпраці наукових установ та освітніх закладів з метою спільної діяльності в інтересах дітей із психофізичними вадами.