У Луганській області 20 квітня 2016 року відбувся обласний науково-практичний семінар «Створення сприятливих умов для рівного доступу до якісної освіти дітей з особливими освітніми потребами в умовах РНРЦ «Кришталик».

Захід організували Департамент освіти і науки Луганської ОДА, Луганський ОІППО, КЗ «Рубіжанський навчально-реабілітаційний центр «Кришталик». Педагогів, які взяли участь у семінарі, привітали Тетяна Ткачова, заступник директора Департаменту – начальник управління освіти та науки, виконуючий обов’язки директора; Ірина Цимбал, ректор Луганського ОІППО; Наталія Колодна, директор КЗ «Рубіжанський навчально-реабілітаційний центр «Кришталик».

Педагогічні працівники «Кришталика» підготували «Шкільну галерею» – виставочну експозицію з досвіду роботи закладу, що викликала зацікавлення в освітян.

Цікавими й змістовними виявилися також доповіді педагогів і медиків «Кришталика»: «Навчально-реабілітаційний центр як педагогічна система соціалізації дітей з особливими освітніми потребами» (Муренець Л. С.), «Роль соціально-медико-психолого-педагогічної служби у створенні оптимальних умов у навчально-виховному процесі дітей з вадами зору» (Манукян О. А.), «Медичний аспект реабілітації дітей з порушеннями зору» (І. І. Козакова, І. О. Тернавська), «Навчання та виховання дітей сліпих та із залишковим зором в умовах Центру» (О. М. Руденко), «Формування пізнавальної активності учнів початкових класів шляхом навчальної корекційно-реабілітаційної роботи» (Н. М. Георгієва), «Корекційно-реабілітаційна робота з учнями, що мають порушення зору, шляхом розвитку мовленнєвої діяльності в системі соціальних відносин» (О. С. Водолазська), «Формування практичної діяльності необхідної для соціальної реабілітації та інтеграції учнів у суспільство» (К. В. Сопєльнікова), «Організація виховної та позакласної роботи в навчально-реабілітаційному центрі «Кришталик» (О. Я. Примак).

Значну частину семінару зайняли майстер-класи, на яких педагоги дізналися, як долати синдром професійного вигорання педагогів (керівник – Н. А. Столбун) та ознайомилися з методичними рекомендаціями СМППС щодо комплексного супроводу дітей з вадами зору в умовах навчально-реабілітаційного центру (керівник – О. М. Руденко).

Учасники семінару висловили вдячність організаторам та запевнили, що нові знання й цікаві педагогічні знахідки використовуватимуть у щоденній роботі для створення сприятливих умов для рівного доступу до якісної освіти дітей з особливими освітніми потребами.