18 жовтня 2017 року в Міністерстві освіти і науки України в рамках проекту «Національна «гаряча лінія» за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) відбувся Всеукраїнський навчально-методичний семінар для фахівців обласних інститутів післядипломної освіти «Небезпечні квести для дітей: профілактика залучення».
У семінарі взяли участь співробітники Міністерства освіти і науки України та ДНУ «Інститут модернізації змісту освіту», представники державних та неурядових громадських організацій (Науково-методичний центр практичної психології та соціальної роботи Національної академії педагогічних наук України, Національна поліція України, ЮНІСЕФ, ГО «Ла Страда-Україна»), завідувачі обласних центрів практичної психології та соціальної роботи. Луганську область на заході представляла завідувач обласного навчально-методичного центру психологічної служби системи освіти Віта Байдик, канд. псих. наук, ст. викладач кафедри педагогіки та психології Луганського ОІППО.
У ході роботи учасники зосередили увагу на загрозливій ситуації, яка почала поширюватись в Україні в дитячому середовищі з середини 2016 року, так званих «смертельних квестах»‚ які ширились соціальними мережами. Представники Громадської організації «Ла-Страда Україна» висвітлили роботу Національної дитячої «гарячої лінії» та репрезентували методичні рекомендації «Небезпечні квести для дітей: профілактика залучення». У посібнику надаються практичні інструменти, які мають допомоги педагогічним працівникам у спілкуванні з колегами, у роботі з дітьми та батьками, у розмовах на такі непрості теми, як цінність людського життя й суїцидальна поведінка, повага до себе та до інших, розуміння та вміння говорити про власні проблеми.
Дуже насиченою стала розширена дискусія щодо пріоритетних напрямків роботи психологічної служби системи освіти України, а також питання створення та функціонування інклюзивно-ресурсних центрів.
Заходи такого рівня є цікавими та ефективними, адже під час їх проведення відбувається конструктивний обмін думками між теоретиками та практиками, здійснюється глибокий аналіз сучасних проблем, обговорюються нові ідеї співпраці.