20 березня 2018 року в Департаменті освіти і науки Луганської ОДА за участю представників Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та ГО «Ла Страда-Україна» відбулось засідання круглого столу «Створення системи служб порозуміння для впровадження медіації за принципом рівний-рівному та вирішення конфліктів мирним шляхом в закладах освіти Донецької та Луганської областей».

До участі у круглому столі були запрошені директори закладів професійної (професійно-технічної) та вищої освіти, заступники директорів з виховної роботи, працівники соціально-психологічних служб області. Метою заходу було анонсування нового проекту за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) з навчання у програмі «Базові навички медіатора/медіаторки в закладах освіти. Створення та координація діяльності служб порозуміння з числа учнів/учениць для впровадження медіації за принципом рівний-рівному».

Захід урочисто відкрила Тетяна Ткачова, заступник директора Департаменту – начальник управління освіти та науки, яка привітала учасників та організаторів круглого столу й побажала активно долучатися до обговорення проблемних питань.

Роман Шейко, голова Краматорського офісу Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), відзначив плідну співпрацю з Департаментом у справі розбудови миру на Сході України та реалізації освітніх проектів і акцій на Луганщині.

Під час заходу були розглянуті питання діяльності та досвід ГО «Ла Страда-Україна» у напрямі миробудування. За цією темою виступила перед присутніми директорка департаменту профілактики, освіти та медіації ГО «Ла Страда-Україна» Вероніка Андрєєнкова. Спільно з Роман Шейком вона репрезентувала перспективне навчання в квітні – червні цього року 100 педагогів-медіаторів з 50 закладів професійної (професійно-технічної) освіти Донецької та Луганської областей, які проходитимуть підготовку в м. Києві за конкурсним відбором.

З особливостями впровадження медіації в Луганській області, досвідом навчання базовим навичкам медіатора педагогів в рамках проведення курсів підвищення кваліфікації в Луганському ОІППО поділилася з присутніми старший викладач кафедри педагогіки та психології ЛОІППО, завідувач обласного навчально-методичного центру психологічної служби системи освіти, канд. псих. наук Віта Байдик. Вона зауважила, що ідеї медіації підтримують і готові впроваджувати як педагоги, так і учні в освітньому просторі Луганщини.  Потреба у створенні шкільних служб порозуміння дуже актуальна саме в освітянському просторі, адже реформування освіти не проходить без суперечок та конфліктів, а тривалі бойові дії на нашій території тільки посилюють конфліктогенність суспільства. Тому ініціатива Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та ГО «Ла Страда-Україна» щодо створення шкільних служб порозуміння в закладах професійно-технічної освіти та навчання відновним практикам учасників освітнього процесу буде вагомим внеском в розбудову миру та вирішення конфліктів мирним шляхом в учнівському середовищі Луганської області.