Відповідно до плану роботи Луганського ОІППО на 2019 рік, на виконання рішення Міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення 22 жовтня 2019 року відбувся обласний круглий стіл за темою «Захист дітей від насильства. Правовий та соціальний захист» для директорів і заступників директорів закладів загальної середньої освіти та працівників психологічної служби Луганської області.

Модераторами заходу виступили: Віта Байдик, старший викладач кафедри педагогіки та психології, і Наталія Столбун, методист кафедри педагогіки та психології.

У засіданні круглого столу взяли участь: головний спеціаліст відділу дошкільної та загальної середньої освіти Департаменту освіти і науки Луганської облдержадміністрації Олена Кутєпова, головний спеціаліст Головного територіального управління юстиції у Луганській області Наталія Гречішкіна, старший інспектор відділу ювенальної превенції УПД Головного управління Національної поліції в Луганській області Тетяна Скиба, керівник Сєвєродонецької мобільної бригади соціально-психологічної допомоги потерпілим від насильства Наталія Шовкун, старший дільничний офіцер поліції відділу превенції Сєвєродонецького відділу поліції Головного управління Національної поліції в Луганській області Наталія Калюжна.

Захід став логічним завершенням спільного проєкту Луганського ОІППО й ГО «Центр соціально-психологічної підтримки громади» міста Сєвєродонецька «Запобігання гендерному насильству: робота психологічної служби в закладах освіти».

Міжсекторальне партнерство державних і громадських установ – це новий досвід, можливості, рішення, новий погляд на давно відомі речі, формування нової культури взаємозв’язків у суспільстві. Надзвичайно важливою стала конструктивна співпраця всіх закладів та установ у процесі розв’язання соціально значущих проблем, зокрема насильства. Одним із пріоритетних напрямів роботи психологічної служби протягом декількох років є забезпечення захисту прав і свобод дітей, створення безпечного освітнього середовища (запобігання насильству в учнівському колективі та домашньому насильству).

Під час зустрічі обговорювались питання нормативно-правових актів, які регламентують роботу щодо попередження булінгу, домашнього насильства й насильства за ознакою статі та міжсекторальної взаємодії закладів освіти з організаціями й установами, службами підтримки постраждалих осіб, до яких необхідно звернутись у випадку насильства.