27 травня 2020 року відбувся І Міжрегіональний науково-практичний онлайн-форум «Актуальні питання взаємодії суб’єктів, які мають здійснювати заходи з реагування на випадки насильства та їх профілактики в закладах освіти».
Організатори заходу – Координаційний центр з надання правової допомоги й мережа правових клубів PRAVOKATOR м. Дніпра.
У форумі взяли участь представники державних органів та установ, суб’єктів реагування на випадки насильства над дитиною Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Київської, Харківської, Луганської областей.
Луганський ОІППО представили старший викладач кафедри педагогіки та психології кандидат психологічних наук Віта Байдик і методист кафедри педагогіки та психології Наталія Столбун.
Мета заходу – об’єднати представників професійної спільноти, закладів освіти й громадського сектору, які небайдужі до проблем насильства в закладах освіти та прагнуть позитивних змін у цьому питанні з метою утворення всебічного діалогу й напрацювання дієвих механізмів співпраці та консолідації зусиль.
Учасники форуму розглянули систему безоплатної правової допомоги як суб’єкта, уповноваженого щодо захисту прав осіб, постраждалих від насильства, порядок доступу до надання правової допомоги.
Представники судів першої інстанції ознайомили присутніх з фактами судової практики розгляду справ, пов’язаних з булінгом у закладах освіти.
Про роль закладів освіти та психологічної служби в питаннях запобігання насильству та реагування на випадки насильства, створення служб порозуміння розповіли представники закладів вищої освіти, Департаменту освіти і науки Дніпропетровської обласної державної адміністрації, психологи-консультанти.
Представники ювенальної превенції Національної поліції окреслили кримінологічні аспекти булінгу, алгоритм дій працівників поліції у випадках звернень школярів та особливості проведення опитування / допиту неповнолітніх під час досудового розслідування, зокрема облаштування і функціонування «зеленої кімнати», дружньої для дитини.
Фахівці ГО «Ла Страда – Україна» поділились з учасниками заходу статистичною та аналітичною інформацією щодо звернень дітей з приводу насильства на Національну дитячу «гарячу лінію». Доповідь експертів з питань надання допомоги постраждалим від насильства викликала інтерес, жваве обговорення і позитивні відгуки.
Робота Міжрегіонального науково-практичного форуму була плідною та цікавою, а представлена інформація – змістовною і корисною. Учасники мали змогу отримати відповіді на проблемні запитання, окреслили стратегію та напрями подальшої співпраці.