У листопаді 2021 року створено тренінгову програму «Життєві навички: траєкторія вибору». Це сучасна технологія, яка спрямована на формування та розвиток важливих для самостійного життя навичок і компетенцій серед вразливих підлітків 14–17 років. Метою програми є формування доброзичливої атмосфери, що сприятиме відкритій комунікації, самопізнанню і прийняттю підлітками себе та інших, формуванню і розумінню системи цінностей, професійному самовизначенню, розвитку здатності до самоосвіти й самовдосконалення, адаптації, співпраці. Програму розраховано для позакласної, факультативної, позашкільної роботи педагогів, практичних психологів, соціальних педагогів закладів загальної середньої, професійної (професійно-технічної), позашкільної освіти, соціальних працівників молодіжних і дитячо-молодіжних центрів. 

У межах співпраці та за підтримки Програми ООН з відновлення та розбудови миру, Фонду ООН у галузі народонаселення, Директорату дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти Міністерства освіти і науки України тренінгову програму було репрезентовано на методичному семінарі  для практичних психологів і соціальних педагогів закладів освіти Луганщини. У зазначеному семінарі взяли участь, зокрема,  методисти Луганського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Наталія Столбун (кафедра управління освітою) та Олена Манукян (обласний  ресурсний центр підтримки інклюзивної освіти).

З метою вдосконалення професійних компетентностей педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти з питань формування в учнівської молоді навичок ХХІ століття та успішної інтеграції підлітків вразливих категорій населення в соціум, методистами планується розробка програми підвищення кваліфікації «Формування навичок Soft Skills у дітей з ООП та вразливих категорій населення». Навчатися за цією програмою педагоги Луганської області зможуть уже з 2022 року.