Відповідно до плану роботи 25 березня 2021 року в Луганському ОІППО відбувся обласний інструктивно-методичний семінар «Освітні вимірювання в контексті Нової української школи. Новації зовнішнього незалежного оцінювання – 2021 з предметів природничо-математичного циклу» для вчителів природничо-математичних дисциплін, методистів, які відповідають за предмети природничо-математичного циклу.
Головною метою семінару стало ознайомлення вчителів з особливостями підготовки учнів до ДПА та ЗНО – 2021.
З вітальним словом до учасників звернулась Олена Буряк, завідувач кафедри науково-природничих дисциплін та методики їх викладання ЛОІППО, яка окреслила коло актуальних питань розвитку природничо-математичної освіти в Луганській області.
Про особливості зовнішнього незалежного оцінювання з дисциплін природничо-математичного циклу розповіла Світлана Новікова, начальник відділу змісту природничо-математичних навчальних предметів Українського центру оцінювання якості освіти. Були зазначені особливості завдань з предметів, перспективи та виклики зовнішнього незалежного оцінювання, новації зовнішнього незалежного оцінювання – 2021 з предметів природничо-математичного циклу.
Про події (план заходів) Усеукраїнського фестивалю «STEM-весна – 2021» розповіла Олена Буряк, яка надала інформацію про терміни проведення і зміст заходів, організованих за підтримки ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», та запросила педагогів Луганщини до активної участі.
Після пленарного засідання робота тривала на секціях:
- для керівників районних (міських) методичних об’єднань учителів хімії (модератори: Світлана Новікова, Любов Бондар) були представлені до обговорення питання:
- Освітні вимірювання в контексті Нової української школи.
- Аналіз завдань ЗНО – 2020 з хімії.
На секційному засіданні Світлана Новікова проаналізувала завдання зовнішнього незалежного оцінювання – 2020, розглянула перспективи, роз’яснила компетентнісний потенціал завдань з хімії.
- для керівників районних (міських) методичних об’єднань учителів біології (модератор: Ірина Єгорова) були представлені до обговорення такі питання:
- Аналіз завдань ЗНО – 2020 з біології.
- Особливості завдань ЗНО – 2021 з біології.
- Типові помилки ЗНО з біології.
- Онлайн-ресурси підготовки для ЗНО з біології.
- для керівників районних (міських) методичних об’єднань учителів географії (модератор: Ярослава Коваленко) були представлені до обговорення такі питання:
- Структура завдань сертифікаційної роботи з географії у 2021 році.
- Основні змістові блоки, з яких складаються завдання ЗНО – 2021 з географії.
- Типові помилки учасників тестування.
- Рекомендації щодо підготовки учнів до складання сертифікаційної роботи з географії.
Висловлюємо щиру подяку начальнику відділу змісту природничо-математичних навчальних предметів Українського центру оцінювання якості освіти Світлані Новіковій за докладні роз’яснення щодо особливостей зовнішнього незалежного оцінювання з дисциплін природничо-математичного циклу.
Матеріали семінару
Пленарне засідання:
- відеозапис трансляції: https://youtu.be/fhhAUtmqYE4
- презентаційні матеріали: https://drive.google.com/drive/folders/12404X1NV5mIHRTFb7KnjrbJ5yNesG1Ff?usp=sharing
Секція «Хімія»:
- презентаційні матеріали: https://drive.google.com/drive/folders/1TpS8dNl0Dm9YSswLTKm_x1JtnNiStzpJ?usp=sharing
Секція «Біологія»:
- презентаційні матеріали: https://drive.google.com/drive/folders/1KBT214daFvDxINWHFrHRw1e-Bc1OYpo2?usp=sharing
Секція «Географія»:
- презентаційні матеріали: https://drive.google.com/drive/folders/1rMQQEjW0C-GeGaYXj-uJ6Hkg8Qi1oys4?usp=sharing