14 листопада 2018 року на базі Луганського ОІППО відбувся практикум для вчителів хімії в межах проекту професійного розвитку «Розвиток екологічної грамотності й навичок здорового життя учнів як ключової компетентності Нової української школи». Захід став актуальним та дієвим засобом розвитку методичної компетентності вчителів хімії в умовах Нової української школи.

Практикум був організований та проведений Любов’ю Бондар, методистом кафедри природничо-наукових дисциплін та методики їх викладання ЛОІППО. Під час заходу вона розглянула методику використання задач екологічного змісту для формування біосферної етики учнів. Значна увага була приділена шкільному хімічному експерименту екологічного та здоров’язбережувального спрямування.

Олександр Волошинов, учитель хімії та екології Лисичанського багатопрофільного ліцею, познайомив педагогів з методикою роботи з вимірювальними приладами, які використовуються для експериментальних досліджень (солемер, рН-метр, нітратомер, дозиметр). Під час роботи в групах учителі застосовували вищезгадані вимірювальні прилади для визначення якості зразків питної води й напоїв, радіоактивності і вмісту нітратів у овочах і фруктах. Цікавим виявився аналіз отриманих результатів у екологічному й здоров’язбережувальному контексті. Також була розглянута методика застосування засобів ужиткової хімії для проведення шкільного хімічного експерименту та можливість використання таких дослідів під час вивчення навчальних тем у 7 – 11 класах закладів освіти.

Отже, проект став подальшим кроком щодо підвищення рівня професійної компетентності вчителів хімії в умовах Нової української школи.