Відповідно до плану роботи Луганського ОІППО 17 квітня 2018 року на базі КЗ «ЛНВК ЗОШ І–ІІІ ст. № 3 – ДНЗ «Барвінок» (м. Лисичанськ) відбувся обласний практичний семінар «Партнерська взаємодія в рамках наступності дошкільної та початкової ланки освіти» для методистів методичних кабінетів (центрів) з дошкільної та початкової освіти.
Мета семінару:
- підвищення професійної компетентності педагогів;
- ознайомлення з новими формами методичної роботи, спрямованої на підвищення мотивації педагогів до змін в умовах реформування освіти;
- демонстрація інноваційних Інтернет-ресурсів на практиці;
- залучення освітян до активного пошуку шляхів підвищення мотивації дітей дошкільного віку та учнів початкових класів до навчання.
Наступність між закладами дошкільної та початкової освіти, а також визначення форм роботи з дітьми, які не відвідують заклади дошкільної освіти, - актуальна проблема, що потребує невідкладного розв’язання. Оскільки головним напрямом державної політики у сфері виховання проголошено особистісно орієнтований підхід до дитини, а освіта трактується як процес, спрямований на розширення можливості компетентного вибору особистістю життєвого шляху, на її саморозвиток, пріоритетними в оцінці ефективності виховання мають бути гуманітарні критерії благополуччя й розвитку дитини як особистості.
Основне педагогічне завдання дорослих – створити сприятливі умови для повноцінного життя дошкільника, для реалізації ним свого природного потенціалу (фізичного, психологічного, соціального) обличчя.
На вирішення таких завдань і була направлена робота семінару.
Захід відкрила завідувач КУ «Лисичанський методичний центр» Євгенія Карпова, яка ознайомила присутніх з темою та її актуальністю в сучасних освітніх закладах.
Луганський ОІППО представили методист із дошкільної освіти Наталія Чумак та методист із початкової освіти Наталія Стрельцова.
Семінар розпочався майстер-класом «Пісочна анімація» Оксани Масніковою, керівника гуртка «Дитяча анімація» КЗ «ПНЗ ЛЦНТТУМ».
План роботи семінару складався з двох частин: теоретичної та практичної. Під час теоретичної частини були проведені:
- коучинг-квест «X Y Z», який представила заступник директора з НВР Тетяна Пилипчук;
- QR-квест «Компетенції педагога НУШ» - директор НВК Наталія Скрябіна;
Практичний блок складався з фрагментів занять:
- для дітей старшого дошкільного віку з використанням інтерактивної пісочниці «SAND games» - вихователь Наталія Одинока;
- для учнів початкової школи була проведена мультимедійна гра «Дублер», спрямована на формування комунікаційної компетенції, - учитель Світлана Стиранець;
- для учнів 1-го класу - гра «Найрозумніший» з використанням ігрової онлайн-платформи Kahoot - учитель Тетяна Лазурь.
Підбиваючи підсумки роботи семінару, учасники високо оцінили творчий нестандартний підхід педагогічного колективу до формату проведення та розкриття різноманітних форм, видів роботи з окресленої проблеми взагалі та окремих заходів зокрема. Наступність дошкільної та початкової освіти продемонстровав колектив КЗ «ЛНВК ЗОШ І–ІІІ ст. № 3 – ДНЗ «Барвінок», який творчо, креативно та самовіддано працює для вирішення завдань наступності на шляху реформування освіти. Колеги з інших міст та районів області набули досвіду та поділились своїми здобутками в цьому напрямі.
Детальніше про семінар...