20–21 червня 2019 року на базі Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбувся Міжнародний науково-практичний семінар «Соціальний розвиток та фінансова освіта дітей дошкільного віку».

Мета проведення заходу: розповсюдження й розвиток соціальної та фінансової освіти в дошкільній галузі, організація обміну досвідом між учасниками проекту (ЗДО, районами, регіонами, країнами) з практики впровадження основ соціальної та фінансової освіти дітей дошкільного віку.

У роботі семінару взяли участь: Наталія Чумак, координатор упровадження проекту «AFLATOT», методист кафедри педагогіки та психології Луганського ОІППО, Олена Чуприна, завідувач комунального закладу «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 3 Попаснянської районної ради Луганської області», та Наталія Аліпова, вихователь-методист комунального закладу «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 3 Попаснянської районної ради Луганської області».

З вітальним словом до учасників семінару звернулись: Світлана Нерянова, в. о. начальника відділу дошкільної освіти головного управління загальної середньої та дошкільної освіти директорату дошкільної та шкільної освіти Міністерства освіти і науки України, Василь Шуляр, доктор педагогічних наук, доцент, професор кафедри теорії і методики мовно-літературної та художньо-естетичної освіти, директор Миколаївського ОІППО, та Тетяна ван Ваверен-Валькова, програмний менеджер в Європі та Середній Азії Aflatoun International.

Під час семінару висвітлювались питання впровадження основ соціальної та фінансової освіти дітей дошкільного віку в освітній процес закладів дошкільної освіти, партнерської взаємодії з батьками вихованців, інтерактивних технологій і методики їх застосування, працювала виставка дидактичних ігор і методичних розробок за програмою «Афлатот».

Доповідачі науково-методичного модуля представили результати реалізації проекту «Афлатот» у регіонах України. Наталія Чумак підготувала інформацію про практичний досвід упровадження проекту в освітній процес закладів дошкільної освіти Луганської області.

З метою обміну досвідом між учасниками проекту під час семінару була створена електронна методична скринька. Усі охочі мали змогу поповнити її власними розробками щодо реалізації ідей і змісту соціальної та фінансової грамотності в освітньому процесі ЗДО, а також ознайомитись із кращими зразками системної роботи своїх колег з дітьми, батьками.

Другий день був насичений майстер-класами, тренінгами й іншими цікавими формами впровадження програми.

Знайомство з Миколаївщиною та спілкування з колегами залишили приємні спогади та надихнули на продовження творчої співпраці.