Сучасний учитель – особистість, яку мають поважати учні. Від цього здебільшого залежить успіх освітньої діяльності, дуже важливим складником якої є мовленнєва компетентність педагога, що не просто буде кальковано переконувати вихованців у тому, що наша мова калинова та барвінкова, а власним прикладом заохотить дітей до красивого й правильного володіння мовою, істинного її шанування. Саме життя та потреби української нації зумовили появу чинної редакції статті 7 Закону України «Про освіту», у якій ідеться, що «мовою освітнього процесу в закладах освіти є державна мова». Сьогодні виникла нагальна необхідність допомогти вчителям, що працюють в освітніх закладах (класах), у яких діти навчаються мовами національних меншин, опанувати українську на належному рівні. У Луганському ОІППО 30.10.2018 року стартували навчальні заняття на курсах підвищення кваліфікації вчителів-предметників для роботи в умовах Нової української школи.

Перед початком занять до педагогів з неординарним привітанням звернулась методист кафедри соціально-гуманітарних дисциплін та методики їх викладання ЛОІППО Валентина Колодяжна й побажала позитивних емоцій, нових здобутків та яскравих вражень. Питання нормативно-правових засад щодо функціонування державної мови, реалізації Державного стандарту в умовах НУШ, основних кроків Дорожньої карти імплементації ст. 7 Закону України «Про освіту» в закладах загальної середньої освіти висвітлила на першому занятті директор Луганського ОІППО, кандидат педагогічних наук, доцент Ірина Цимбал.

«Знайди те слово – вічне і земне.

За часом час нам світ перестилає.

Минуще все. Лиш слово не мине

І та любов, що смертю смерть долає!» – так рядками українського поета М. Ткача розпочала основний мовний практикум старший викладач кафедри соціально-гуманітарних дисциплін та методики їх викладання, завідувач редакційно-видавничого відділу ЛОІППО Ольга Савенкова. Попри відсутність опалення, під час навчання вчителі Сєвєродонецька, Лисичанська та Рубіжного були емоційно піднесені та навіть не сильно реагували на кліматичні умови, бо коли ж відмінюєш числівники або відкриваєш уперше нездоланний, здавалося б, світ наголошування українських слів, нарешті правильно утворюєш форму кличного відмінка та розумієш, чому немає в нас оточуючого світу, а є навколишній, на рівні організму відчуваєш жар пізнання та задоволення від осяжності нового. Навчальні заняття триватимуть далі, після чого вчителів пройдуть онлайн-тестування, практично продемонструють вправність у використанні української мови та отримають відповідні сертифікати.

Отже, таке необхідне на часі вже відбувається!