З метою поширення кращого педагогічного досвіду щодо впровадження інтерактивних технологій навчання на уроках української мови і літератури як сучасного засобу національно-патріотичного виховання учнівської молоді 16 березня 2016 року в приміщенні Рубіжанської спеціалізованої школи № 2 відбувся обласний науково-практичний семінар «Інтерактивні технології на уроках української мови і літератури – сучасний ресурс патріотичного виховання учнів».
У роботі заходу взяли участь Валентина Колодяжна, методист з української мови і літератури кафедри соціально-гуманітарних дисциплін та методики їх викладання ЛОІППО; Світлана Бурлуцька, головний спеціаліст управління освіти Рубіжанської міської ради; Любов Замора, завідувач міського методичного кабінету Рубіжанської міської ради; керівники міських методичних об’єднань учителів української мови і літератури міст Сєвєродонецька, Новоайдара, Лисичанська та Кремінної, заступники директорів з НВР і вчителі української мови і літератури навчальних закладів Рубіжного.
Семінар відкрила Любов Замора, завідувач ММК, яка наголосила на важливості й актуальності теми для професійного розвитку педагогів. Методист з української мови і літератури ЛОІППО Валентина Колодяжна у своєму виступі зазначила, що така форма роботи як обласний науково-практичний семінар є актуальним засобом обміну передовим педагогічним досвідом і творчими знахідками для вчителів області. Світлана Бурлуцька, головний спеціаліст управління освіти, розповіла про діяльність міського методичного об’єднання вчителів української мові і літератури закладів освіти міста.
У теоретичній частині семінару вчителі української мови і літератури виступили з доповідями: «Уроки української мови і літератури – освітній простір для формування національно-патріотичної свідомості учнівської молоді» (Валентина Овчаренко, учитель української мови і літератури СШ № 2, керівник міського методичного об’єднання вчителів української філології), «Національне виховання на уроках української літератури засобами інформаційно-комунікаційних технологій» (Тетяна Шкатула, учитель української мови і літератури ЗШ № 3), «Використання інтерактивних технологій у системі уроків літератури рідного краю» (Олена Криштопа, учитель української мови і літератури ЗШ № 6), «Формування в учнівської молоді патріотичних якостей засобами музейної педагогіки» (Юлія Бакшеєва, Тетяна Декіна, учителі української мови і літератури СШ № 7), «Патріотичне виховання як невід’ємна складова міжкультурної освіти в системі уроків української мови і літератури» (Володимир Єфімцев, учитель української мови і літератури СШ № 2). Усі виступи педагогів супроводжувалися презентаціями та відеоматеріалами.
Присутні побачили виступ учнів СШ № 2 у формі музею живих фігур з експозицією «Сторінками української літературної класики». Колекція «музейних експонатів» налічувала чотири групи літературних героїв, які ілюстрували твори В. Нестайка «Тореадори з Васюківки», І. Котляревського «Наталка Полтавка», М. Старицького «За двома зайцями», М. Гоголя «Ніч перед Різдвом».
У ході практичної частини семінару педагоги стали учасниками майстер-класу «А я роблю це так. Розвиток творчих здібностей на уроках української літератури як складова формування національної ідентичності особистості», який провела учитель української мови і літератури СШ № 10 Інна Фесенко.
Учасники семінару ознайомилися з виставкою педагогічної і методичної літератури, підготовленою бібліотекарем ММК Тетяною Посоховою.
Завершили захід підбиттям підсумків роботи. Програма обласного науково-практичного семінару отримала позитивні відгуки його учасників.