Відповідно до плану роботи Луганського ОІППО на 2018 рік 25 квітня відбулась важлива й значуща подія на теренах Сватівщини: у районному молодіжному центрі «Слобожанська духовна криниця ім. М. Щепенка» пройшов обласний науково-практичний семінар для завідувачів районних (міських) методичних кабінетів (центрів), начальників управлінь (відділів) освіти об’єднаних територіальних громад Луганської області.

Ініціатором проведення семінарів-репрезентацій з досвіду роботи районних (міських) методичних кабінетів (центрів) є Луганський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти.

До КУ «Сватівський районний методичний кабінет» на свято методичної думки завітали: Ольга Касьянова, проректор з наукової роботи Луганського ОІППО, кандидат педагогічних наук, доцент; Сергій Жерліцин, проректор з науково-методичної роботи Луганського ОІППО; Валентина Мартинова, методист кафедри управління освітою Луганського ОІППО.

За сумлінну працю та вагомий внесок у справу здійснення науково-методичного забезпечення й реалізацію основних завдань розвитку Нової української школи в системі освіти Сватівського району, професійний розвиток педагогічних працівників, ініціювання позитивних змін в освітньо-інформаційному просторі регіону, продуктивну партнерську роботу з інститутом було оголошено подяку завідувачу КУ «Сватівський районний методичний кабінет» Олександрі Гайдидей та працівникам Сватівського районного методичного кабінету.

Тема семінару «Підготовка педагогів до роботи в Новій українській школі» є надзвичайно актуальною в сучасних умовах розбудови української школи, тому викликала неабиякий інтерес і зацікавленість у завідувачів методичних кабінетів області, адже зараз головне завдання методичної служби – забезпечити якісний методичний супровід роботи вчителів початкових класів, які з цього навчального року починають діяти за програмою Нової української школи. Сватівчанам є що запропонувати гостям відповідно до окресленої проблематики, адже на базі Сватівської ЗОШ І—ІІІ ст. № 8 з вересня минулого року триває дослідно-експериментальна робота всеукраїнського рівня щодо апробації нового Державного стандарту початкової освіти. У межах експериментальної діяльності застосовуються нові форми й методи роботи, упроваджується інтегрований підхід у навчанні; адміністрація школи, учителі та районна методична служба працюють пліч-о-пліч, шукаючи й знаходячи саме ті необхідні засоби, що дозволять вивести початкову школу на якісно новий освітній щабель. Важливо, що експериментальні пошуки стають поштовхом для нових ідей,  а це найважливіше й найцінніше в сучасних умовах. Саме такі  ідеї, інноваційні погляди та відповідні дії найбільше спонукали до роздумів учасників семінару, серед яких не було байдужих і незацікавлених.

Захід, який тривав понад дві години, структуровано поділявся на чотири блоки. Під час організаційного блоку Олена Юхновець, начальник відділу освіти Сватівської райдержадміністрації, розповіла про створення умов для впровадження Нової української школи. Ці вступні слова дали поштовх до плідної роботи учасників семінару, до роздумів і дискусій з приводу зазначеної теми.

Загальновідомо, що наукові дослідження фахівців сприяють активному розвиткові практичної діяльності вчителів, креативній роботі методичних кабінетів. Науковий блок семінару «Професійний розвиток педагогічних працівників відповідно до Концепції «Нова українська школа» відкрила Ольга Касьянова, проректор з наукової роботи Луганського ОІППО.

Наукові досягнення в поєднанні з реальною практикою роботи завжди дають позитивний результат, і це цілком закономірно, адже дослідження фахівця-науковця відкривають простір для творчості вчителя, розробляють площину впевненості, модернізують активність педагогічних пошуків і знахідок у царині Нової української школи. Систему діяльності комунальної установи «Сватівський районний методичний кабінет» з підготовки педагогів до роботи в Новій українській школі детально й якісно розкрила Олександра Гайдидей (доповідь та презентація), завідувач КУ «Сватівський районний методичний кабінет». Доповідач зупинилась саме на системній роботі, що є ключовим чинником у впровадженні вищеназваної проблеми, і лише єдність всіх компонентів діяльності, узгодженість усіх ланок практичної роботи, співіснування та взаємозаміна різних напрямів і течій у поєднанні з креативними й нестандартними рішеннями мають стати міцним і потужним підґрунтям для роботи вчителів початкової ланки в новому освітньому середовищі.

Виступ Тетяни Пронько (презентація), методиста КУ «Сватівський районний методичний кабінет», був присвячений підготовці вчителів початкових класів Сватівщини до реалізації нового Держстандарту початкової освіти. Позитивному старту й подальшому впровадженню реформи початкової освіти сприяє дієве поле семінарської діяльності, робота творчих груп педагогів та інші заходи – невід’ємний складник успіху. Про впровадження інновацій в освітню практику поділилась з учасниками обласного семінару Тетяна Христос, директор Сватівської ЗОШ І—ІІ ст. № 1 (доповідь та презентація). Серед розмаїття проблем, окреслених у виступі, особливо вирізняється питання діяльності Школи батьків майбутніх першокласників. «Психологічний супровід професійного розвитку педагогів в умовах реалізації Концепції НУШ» – тема виступу Наталії Якухіної (доповідь та презентація), методиста КУ «Сватівський районний методичний кабінет», яка зосередила увагу на провідній ролі шкільного психолога, його професіоналізмі та креативності на сучасному етапі становлення Нової української школи.

Підсумковий блок – рефлексія семінару «Крок до успіху». Виступи закінчено, думки висловлені, дискусія дійшла логічного завершення. І учасники, і гості семінару задоволені, програма заходу виконана в повному обсязі, але ставити крапку не варто, адже весь спектр питань, різноманіття проблем і дискусій цим не вичерпано. Наше нове шкільне життя щодня, щохвилини ставить нові запитання, потребує неординарних рішень і відповідей, а в спільних пошуках і народжується істина під назвою «Нова українська школа».

Ознайомитись із фотоматеріалами семінару-репрезентації можна за посиланням.